Gorica na teškom terenu nadigrala Osijek

28.07.2019., Gradski stadion Velika Gorica - Hrvatski Telekom Prva liga, 02. kolo, HNK Gorica - SDD Osijek.Ndiaye Pape Cherif.Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpić/Pixsell

U drugom kolu Hrvatski Telekom Prve Lige Gorica je na natopljenom travnjaku na gradskom stadionu u Velikoj Gorici bila bolja od Osijeka rezultatom 3:1 (1:0). Dvostruki strijelac za momčad Sergeja Jakirovića je bio Cherif Ndiaye dok je jedan pogodak postigao Faruku Miya. Za momčad Dina Skendera poraz je u posljednjim trenucima dvoboja ublažio Mirko Marić.

Domaćini su tako nakon dva odigrana kola na četiri osvojena boda s obzirom na to da su u prvoj ovosezonskoj utakmici također na domaćem terenu remizirali s Inter-Zaprešićem. Bijelo-plavi su pak ostali na tri boda koja su osvojili pobjedom nad Slaven Belupom.

Gorica je do pobjede došla zahvaljujući i kalkuliranju gostujućeg trenera Dina Skendera koji u odnosu na prvu utakmicu drugog pretkola EL protiv CSKA Sofije napravio čak deset promjena u početnom sastavu. U prvih jedanaest je u odnosu na četvrtak ostao samo vratar Ivušić.

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u 35. minuti kada je Lovrić uposlio Ndiayea koji izvrsno bježi Lončaru te preciznim udarcem pogađa mrežu gostiju.

Domaćini su prednost povećali u 53. minuti kada je Dvorneković prošao po desnoj strani te je povratnom loptom pronašao Miyu koji ne propušta odličnu priliku pretvoriti u novi zgoditak.

U 75. minuti Lovrić je nesebično poslužio Ndiayea za njegov drugi gol na utakmici.

Gosti su poraz ublažili u 90. minuti kada se u petercu Gorice najbolje snašao Mirko Marić koji je izbjegao zaleđe te je poslao loptu pored Kahline.

Drugo kolo će od 20 sati zaključiti Varaždin i Hajduk.