Gorica i Slaven Belupo odigrali susret bez pogodaka u neregularnim uvjetima

24.07.2020,   Gradski stadion, Velika Gorica - Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, HNK Gorica - NK Slaven Belupo.

Matija Habljak/PIXSELL

Gorica i Slaven Belupo su u Velikoj Gorici u okviru posljednjeg kola ovosezonskog izdanja HT Prve lige odigrali susret bez pogodak. Sraz ovih dviju momčadi obilježio je ogroman prolom oblaka zahvaljujući kojem se krajem i tijekom čitavog drugog poluvremena uopće nije mogao igrati nogomet.

Iako su se igrači evidentno zabavljali ovakvim raspletom događaja, rizik od ozljede bio je velik i da nije riječ o posljednjem kolu sigurno nitko od sudionika ne bi težio tome da se susret u onakvim uvjetima okonča.

U ravnopravnom susretu prvi smo pokušaj u okvir vidjeli u 12. minuti kada je Mudrinski glavom nakon ubačaja s desne strane napada ‘zagrijao’ dobro postavljenog i sigurnog Ježinu.

Belupo je prvi ozbiljniji udarac prema vratima Kahline uputio u 22. minuti kada je Lulić s dvadesetak metara loptu poslao malo iznad okvira vrata.

U 26. minuti odlično su gosti izigrali desnu stranu domaće obrane, na dodavanje Parackog na devet je metara usamljen Etoundi no njegov udarac odličnom reakcijom brani Kahlina i odbija u korner poslije kojeg su ‘Farmaceuti’ ponovno bili opasni. Brković je izravno iz kuta poslao loptu pod gredu, domaći vratar je i to odbio van igre.

Prilikama siromašno prvo poluvrijeme dodatno je upotpunio ‘biblijski’ prolom oblaka od 41. minute, te su igrači natopljeni travnjak napustili uz rezultat s kojim su i započeli susret.

Kiša nije prestala padati ni tijekom poluvremena, intezitet se malo smanjio, ali teren je svejedno bio ekstremno natopljen te je zaista nejasno na temelju čega su suci zaključili da se može odmah nastaviti igrati u uvjetima kakvi su vladali. S druge strane, razumljiva je želja da se utakmica odigra jer je ipak riječ o zadnjem kolu, no možda se moglo pričekati prestanak ili manji intezitet kiše da igrači ne riskiraju ozljedu.

U 61. minuti Kalik je odlučio pokušati iskoristiti uvjete za igru kakvi jesu te je s centra potegao prema vratima Ježine koji se u velikoj lokvi na petercu poskliznuo, no lopta je na sreću vratara gostiju ipak otišla pored okvira. Uz pokušaj Ndiayea, također iz daljine u 85. minuti, bilo je to sve spomena vrijedno u kontekstu nogometa u drugom dijelu.

Sutra nas očekuje završetak ovosezonskog izdanja HT Prve lige, a dan će otvoriti Inter i Hajduk srazom u Zaprešiću (18:55), a s početkom u 21 sati i 5 minuta slijedi dramatična završnica borbe za drugo mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka. Podsjetimo, Rijeka na Rujevici dočekuje Istru, a Osijek u Gradskom vrtu Lokomotivu.