GOLIJADA U PREMIER LIGI Liverpool – Swansea 5-0

epa05844597 Liverpool’s Georginio Wijnaldum (C) celebrates scoring the 1-1 goal during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and Burnley FC held at Anfield, Liverpool, Britain, 12 March 2017.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

U posljendjem susretu 20. kola engleskog nogometnog prvenstva igranom u utorak Liverpool je na svom Anfieldu deklasirao slabašni Swansea City sa 5-0 (1-0).

Domaće je lijepim pogotkom već u 6. minuti u vodstvo doveo Coutinho, da bi u drugom poluvremenu “crvenu rapsodiju” nastavili Firmino (52, 66), Alexander-Arnold (65) i Oxlade-Chamberlain (83).

Dejan Lovren ostao je čitavu utakmicu na klupi Liverpoola.

Ovom pobjedom Liverpool se vratio na četvrto mjesto sa 38 bodova, jednim više od Tottenham Hotspura, koji je u prvoj utakmici dana sa 5-2 nadigrao Southampton. Swansea je na dnu sa samo 13 bodova.

U ranije odigranim susretima aktualni prvak Chelsea na svom Stamford Bridgeu svladao Brighton and Hove Albion sa 2-0 (0-0), a kako je Manchester United istovremeno na Old Traffordu odigrao 2-2 (0-2) protiv Burnleya razlika imeđu drugog Uniteda i trećeg Chelseaja je smanjena na jedan bod.

Chelsea je do pobjede protiv Brightona stigao golovima dvojice španjolskih igrača u svojim redovima, Alvara Morate (46) i Marcosa Alonsa (60).

Burnley je na poluvremenu vodio sa 2-0 protiv Uniteda zahvaljujući Barnesu (3) i Defouru (36), a posebno je atraktivan bio drugi pogodak postignut iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara. Ipak, domaći sastav se spasio poraza u nastavku, a dvostruki strijelac bio je Lingard (53, 90+1).

United sada ima 43 boda, a Chelsea 42. Na vrhu je Manchester City, koji će svoj susret 20. kola u gostima protiv Newcastle Uniteda odigrati u utorak, sa 55 bodova. Burnley je sedmi sa 33 boda, a Brighton 12. sa 21.

Igrač Tottenhama Harry Kane zabio je u utorak rekordni 38. gol u Premier ligi u 2017. godini u utakmici protiv Southamptona na stadionu Wembley, srušivši tako 22 godine star rekord kojeg je do danas držao bivši engleski napadač Alan Shearer, a usto je prestigao i Lionela Messija na ljestvici najboljih strijelaca Europe u kalendarskoj godini.

Napadač engleske reprezentacije 24-godišnji Kane je na utakmici protiv Southamptona, koja je završila rezultatom 5-2, upisao hat trick. Prvi gol zabio je nakon asistencije Christiana Eriksena u 22. minuti, zahvaljujući čemu je prestigao Shearera i njegovih 36 golova iz 1995. godine, a onda je u 39. minuti drugi put zatresao suparničku mrežu, stigavši do 37. gola u jendoj kalendarskoj godini. Treći gol zabio je u 67. minuti susreta za vodstvo Tottenhama od 5-1. Druga dva gola za Tottenham zabili su Dele Alli i Heung-Min Son. Strijelci za goste bili su Boufal (64) i Tadić (82).

Sigurno je i da će Kane ovu godinu završiti kao najbolji strijelac u Europi s ukupno 56 golova (klub i reprezentacija).

Naime, engleski reprezentativac je prestigao Lionela Messija (54 golova, Barcelona i Argentina)  i trio sa po 53 gola kojeg čine Robert Lewandowski (Bayern i Poljska), Cristiano Ronaldo (Real Madrid i Portugal) te Edinson Cavani (Paris SG i Urugvaj), a utakmice u njihovim ligama u Španjolskoj, Njemačkoj i u Francuskoj, na rasporedu su tek poslije Nove godine.

Nikola Vlašić nije konkurirao za nastup u dresu Evertona koji je na gostovanju kod West Bromwich Albiona odigrao 0-0. Deveti Everton sada ima 27 bodova, dok je WBA i dalje pretposljednji, 19. sa 15 bodova.

U srijedu je na programu susret Newcastle – Man. City, a u četvrtak Crystal Palace – Arsenal.