GOLIJADA Modrić strijelac u pobjedi Reala

epa06461531 Real Madrid's Brazilian defender Marcelo (C) celebrates a goal during a Spanish league La Liga soccer match between Real Madrid and Deportivo at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 21 January 2018.  EPA/Juan Carlos Hidalgo

Nakon što je u posljednja tri kola osvojio samo jedan bod, Real Madrid je u nedjelju u 20. kolu španjolskog prvenstva na svom stadionu svladao Deportivo iz La Corune sa 7-1, a u strijelce se upisao i Luka Modrić.

U sezoni punoj kikseva loše je počelo za igrače Reala, jer su ih gosti izigrali u 23. minuti i Adrian Lopez je iz blizine pospremio loptu u mrežu. No, ubrzo je uslijedio preokret. U 32. minuti stoper Reala Nacho Fernandez zabija za 1-1, a deset minuta kasnije Gareth Bale prekrasnim udarcem dovodi “kraljeve” u vodstvo.

Za 3-1 ponovno je strijelac Gareth Bale, koji je pogodio glavom u 58. minuti nakon kornera kojeg je izveo Toni Kroos.

Vodstvo Reala u 68. minuti povećao je Luka Modrić, koji je sa vrha kaznenog prostora lijepim udarcem pogodio za 4-1, i to mu je prvi gol ove sezone u španjolskom prvenstvu.

U 76. minuti Modrića je zamijenio Mateo Kovačić, a Real je nakon toga zabio još tri gola. Dva puta je pogodio Cristiano Ronaldo (78, 84), a svoj drugi pogodak na utakmici postigao je stoper Nacho Fernandez (88).

Dan ranije Atletico Madrid je protiv Girone odigrao samo 1-1, dok je trećeplasirana Valencia izgubila od Las Palmasa 1-2.

Večeras vodeća Barcelona gostuje kod Betisa.