Golijada Hrvatske za kraj natjecanja po skupinama

Marin Sušić

Nakon premijerne pobjede na Svjetskom prvenstvu protiv Španjolske, malonogometna reprezentacija upisala je uvjerljivu 8:0 pobjedu protiv Irana u zadnjem dvoboju u skupini.

Hrvatska je ostala u igri za osminu finala nakon što je došla do druge pobjede u Budimpešti. Protiv najslabijeg protivnika dosad ništa nije prepušteno slučaju te se od početka vidjelo na čijoj strani je znatno veća kvaliteta.

”Mislim da smo dobro odigrali. Trebalo nam je nekoliko minuta da shvatimo kako oni igraju i kad je pao prvi pogodak, sve je bilo lakše. Nadam se da će Grčka odigrati pošteno i dati sve od sebe protiv Čilea”, rekao je dvostruki strijelac Hrvoje Mlinarić.

Ova utakmica bila je prilika za izbornika Željka Ostrmana da svima pruži priliku te da više minuta dobiju igrači koji su dosad manje igrali. Hrvatski reprezentativci ni jednog trenutka nisu doveli u pitanje pobjedu, a golijadu protiv Irana otvorio je Dominik Zeko.

Ponajbolji tehničar u hrvatskim redovima odlično je prošao po sredini i pogodio uz samu stativu za 1:0 prije nego je Hrvoje Mlinarić povisio vodstvo. Najbolji hrvatski strijelac je podmetnuo nogu na drugoj stativi i time došao do svog četvrtog gola u isto toliko utakmica. Ono što posebno veseli da je Mlinarić zabio u svakoj utakmici na Svjetskom prvenstvu.

Blizu gola u prvom poluvremenu bio je i Tomislav Haramustek, koji je pogodio gredu i tako još jednom izostao biti nagrađen za trud i trku koju prikazuje cijelo natjecanje. No, Hrvatska se u nastavku raspucala i zabila čak šest pogodaka u 20 minuta.

Na 3:0 za našu reprezentaciju povisio je Marin Ležaić svojim prvim golom na prvenstvu, nakon što je njegov pokušaj skrenuo igrač Irana i prevario svog vratara. Iran se nakon toga potpuno raspao, a hrvatski igrači počeli stvarati sve više prilika. Do prvijenca je stigao i Alen Grafina, koji je završio predivnu akciju na asistenciju Gorana Dleska. Ovaj potonji dočekao je asistenciju Mlinarića i lagano zabio iz blizine za 5:0.

U posljednje četiri minute Hrvatska je zabila još tri pogotka. Prvi gol stigao je iz kontranapada, a strijelac je bio Antonio Mazzarolli, koji je zabio pod gredu i tako došao do prvog pogotka na prvenstvu. Netom nakon toga Mlinarić je upisao svoj peti gol u Mađarskoj, a drugi na utakmici. Točku na ‘i’ stavio je Ante Pavličević, koji je dočekao dodavanje Ležaića i podmetnuo nogu za konačnih 8:0, dok je nemoćni vratar Irana srušio cijeli gol.

”Konačno da nas je malo pomazila sreća pa je puno toga ulazilo i prvi puta da nismo primili neki nesretan gol. Nadamo se prolazu pa da okrunimo sve bolju igru”, izjavio je hrvatski vratar Antonio Krznarić.

Visoka pobjeda Hrvatske nije iznenađenje. Očekivao se velik broj golova protiv momčadi koja je ipak kvalitetom lošija od ostalih u skupini. Ovim rezultatom hrvatski reprezentativci odradili su svoj dio, osvojili ukupno sedam bodova u četiri utakmice te sad moraju navijati za Grčku kako bi prošli u nokaut fazu.

”Kako je turnir odmicao, mislim da smo igrali sve bolje. Dokaz je i utakmica protiv Irana, gdje je puno više šansi realizirano. U prvom poluvremenu je bila malo prisutna nervoza, vidjelo se da nam je bitna utakmica i da moramo pobijediti, jer bi u suprotnome sigurno išli kući. Tražili smo se sve dok nije ušao prvi gol, a nakon toga smo zagospodarili terenom”, objasnio je hrvatski izbornik.

Utakmica Grčke i Čilea na rasporedu je u četvrtak u 17:00 sati, a svi zainteresirani prijenos mogu pratiti putem četvrtog programa Sport Klub televizije ili na www.malinogomet.hr.

Dominik Zeko udaljen iz reprezentacije

Po završetku grupne faze natjecanja izbornik Željko Ostrman, zajedno sa svojim suradnicima, odlučio je kako Dominik Zeko, zbog nediscipline, više nije član hrvatske izabrane vrste. Zeko neće nastupiti za reprezentaciju u prijateljskoj utakmici protiv Francuske u  petak, kao ni u eventualnoj završnici natjecanja koja je na rasporedu za vikend u Budimpešti, objavljeno je iz Saveza.

OZNAKE: mali nogomet, Socca