Golden State dominacijom u drugom poluvremenu izjednačio finalnu seriju, Poole zabio s centra

epa09998417 Golden State Warriors guard Stephen Curry (2-R) shoots during the first quarter of game two of the National Basketball Association (NBA) Finals series between the Golden State Warriors and the Boston Celtics at the Chase Center in San Francisco, California, USA, 05 June 2022.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO

Golden State Warriorsi u drugoj su utakmici NBA finala s 107-88 pobijedili Boston Celticse i tako izjednačili na 1-1. Finalna serija sada ide u Boston, treća utakmica igra se u noći sa srijede na četvrtak. Statistika kaže da je pobjednik treće utakmice, u situacijama kod 1-1, u čak 82 posto slučajeva (32 od 39) bio na kraju pobjednik finalne serije.

Nakon prve četvrtine u kojoj su Celtisci imali +9 kod 22-13 i druge u kojoj je rezultat uglavnom bio u egalu,  Warriorsi su do pobjede došli kroz seriju 31-3, od 68-62 na 4:40 prije kraja treće do 99-65 nakon 3:20 zadnje četvrtine, U tom periodu je Jordan Poole zabio sa centra na isteku vremena trećeg perioda a dominirao je Stephen Curry s tri pogođene trice.

Za Golden State Stephen Curry je zabio 29 (5/12 za tri), uhvatio šest skokova, dao četiri asistencije i ukrao tri lopte, Jordan Poole je sa 17 koševa i šutem 5/9 za tri postao najmlađi igrač ikada koji je u finalu zabio pet trica, Kevon Looney je imao 12 koševa i sedam skokova, Klay Thompson 11 koševa (1/8 za tri), Draymond Green devet koševa, pet skokova i sedam asistencija.

Za razliku od prve utakmice u kojoj su Al Horford i Marcus Smart ukupno zabili 44 koša, sinoć su njih dvojica zabili četiri (po dva svaki) koša. Jayson Tatum bio je na svojoj razini s 28 koševa (6/9 za tri) i šest skokova ali od toga samo sedam koševa ubacio je u drugom poluvremenu. Pomoć je Brown imao tek od Jaylena Browna koji je upisao 17 koševa ali i 5/17 šutom. Derrick White je ubacio 12 uz šut 4/13, Payton Prichard je za tri gađao 0/3 i zabio ukupno 4 a Robert Williams je za samo 14 minuta, tijekom treće četvrtine je izašao šepajući i više se nije vraćao, upisao dva koša (1/1)  i po dva skoka i blokade.