Furiozni Bayern: U pvih 37 minuta Bavarci ‘utrpali’ pet komada Bayeru

epa09528573 Bayern's Robert Lewandowski celebrates after scoring the 1-0 lead during the German Bundesliga soccer match between Bayer Leverkusen and FC Bayern Muenchen at BayArena in Leverkusen, Germany, 17 October 2021.  EPA/SASCHA STEINBACH CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/SASCHA STEINBACH

U derbiju osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern Munchen je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen sa 5-1 vrativši se na vrh Bundeslige.

“Bavarci” su odigrali fantastično prvo poluvrijeme u kojem su postigli pet golova, a potom su u nastavku spustili “nogu s gasa”.

Bayern je pet golova zabio u prvih 37 minuta utakmice, a u povijesti Bundeslige samo su dva kluba brže zabila pet golova u jednom susretu – Borussija Dortmund protiv Schalkea 1964. godine (23 minute), te Karlsruhe iste godine protiv Eintrachta (30 minuta).

Prva dva gola zabio je Robert Lewandowski (3, 30), koji je tako stigao do brojke od devet golova ove sezone, koliko je zabio i napadač Borussije Dortmund Erling Haaland. Na 3-0 je povisio Thomas Muller (34), a među strijelce se upisao i Serge Gnabry (35, 37). U nastavku susreta Patrik Schick je u 55. minuti zabio utješni pogodak za “Apotekare”.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je za Bayern igrao od 40. minute zamijenivši ozlijeđenog Alphonsa Daviesa.

Večeras se jos sastaju Augsburg i Arminija.

Na ljestvici vod Bayern sa 19 bodova, Borussija Dortmund ima 18, a Bayer Leverkusen i Freiburg po 16 bodova.

REZULTATI
Bayer Leverkusen – Bayern 1-5 (Schick / Lewandowski 3, 30, Muller 34, Gnabry 35, 37.Kasnije: