Frigan i Krstanović pogađali u remiju Dragovoljca i Slavena

30.04.2022., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - HT Prva liga, 33. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Gorica.

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

U prvom dvoboju 34. kola HT Prve lige nije bilo pobjednika. Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo su pred malobrojnim gledateljima u Kranjčevićevoj te u prigodama siromašnom duelu odigrali 1:1 (1:0).

Crni su poveli na startu prvog poluvremena preko Matije Frigana dok gol gostima u uvodnim minutama drugog dijela donosi Ivan Krstanović.

Gosti su posljednjih desetak minuta imali igrača više nakon što je drugi žuti karton dobio Karrica, no nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć kako bi došli do jubilarne desete ovosezonske prvenstvene pobjede.

Domaćini su već u 3. minuti zatresli mrežu Slavena nakon što su Karrica i Jurišić pripremili priliku za Frigana koji je iz peterca poslao loptu pod gredu za svoj treći ovosezonski gol. Pomoćni sudac je potom signalizirao zaleđe napadača Crnih, no nakon provjere VAR-a ustanovljena je njegova pogreška te je pogodak priznat.

Nakon primljenog pogotka terensku inicijativu su preuzeli Farmaceuti, a prvo uzbuđenje je uslijedilo tek u 38. minuti kada Mlinar pada u šesnaestercu Dragovoljca nakon duela s Vulikićem, ali sudac Kulušić nije se oglasio.

Goda je tri minute kasnije nakon što je primio udarac u lice tražio drugi žuti karton za Karricu, no šibenski arbitar nije dijelio njegov stav.

Slaven do izjednačenja dolazi u 50. minuti 116. golom Ivana Krstanovića u Prvoj HNL. Iskusni napadač je u igru ušao početkom drugog poluvremena te je bio siguran s 11 metara. Prethodno je sudac Kulušić pokazao na bijelu točku nakon što je u šesnaestercu lopta u ruku pogodila Smolčića prilikom ubačaja Hoxhe.

Dvije minute kasnije nova šansa za goste kada je nakon proigravanja Marine udarac Zvonareka s desetak metara završio u bloku.

Domaćini su u 81. minuti ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton opravdano dobio Bernard Karrica koji je udarcem u glavu zaustavio Božića.

U dobroj prilici u 86. minuti našao se Zapata koji je s desetak metara iskosa gađao suprotni kut, ali nije bio dovoljno precizan.

Laušić je u drugoj minuti sudačke nadoknade iz slobodnog udarca pronašao Božića, a on je iz dobre pozicije također pucao pored gola. Završni pritisak gostiju tako na koncu nije urodio plodom.

Kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu susreti Gorica i Lokomotive te Istre 1961 i Šibenika.