FRANCUZI U OSMINI FINALA Griezmann i Payet tek u finišu ‘slomili’ odlične Albance

EPA/PETER POWELL

Reprezentacija Francuske, domaćina Europskog prvenstva, plasirala se u osminu finala ovog natjecanja nakon što su teškom mukom svladali Albance. Rezultat je na kraju 2:0, ali oba su gola pala u posljednjim minutama.

Dugo su Francuzi ‘lomili’ otpor večeras vrlo dobrih Albanaca, a zbog svoje borbenosti, zalaganja ne bi bilo nepravedno ni da je utakmica završila neriješeno. Potpuno su, u većem dijelu utakmice, neutralizirali, opasnu Francusku. Ipak, kako se utakmica bližila kraju, tako je koncentracija padala, a Francuzi dobili krila.

Prvi pogodak postigao je Antoine Griezmann u 90. minuti. Zanimljivo, najniži igrač loptu je u glavu poslao – glavom. Velika mu je tu pomoć bio Paul Pogba, koji je odvukao braniča Albanije na sebe.

Izbornik Didier Deschamps odlučio je utakmicu započeti bez dvojice spomenutih igrača, umjesto njih na teren je poslao Martiala i Comana. Uveo ih je u drugom pouvremenu, i od tada je Francuska izgledala bolje.

Konačnih 2:0 postavioje Dimitri Payet u petoj minuti sudačke nadoknade još jednim lijepim udarcem nakon asistencije Gignaca. Drugi je to pogodak na EURO-u za nogometaša West Hama.

Obje su ekipe pogodile po jednu vratnicu – Memushaj na jednoj te Giroud na drugoj strani. Ono u čemu je Francuska potpuno dominirala bili su udarci prema goli. Iako su ih uputili 22, samo su dva išla u okvir gola Berishe. S druge strane, Albanija je osam puta prijetila Llorisu, ali niti jedan udarac nije opasnije zaprijetio vrataru domaćina.

Odličnu utakmicu ponovno je odigrao Payet, uz 54 dodavanja (75% točnih) imao je i šest ključnih dodavanja. Dva je puta ‘tukao’ prema golu Albanije, jednom u okvir. Francuzi su još jednom pokazali kako su ‘majstori’ finiša, nakon što su pobjedu protiv Rumunjske u prvom kolu osigurali u 87. minuti, također pogotkom Payeta.