Francuzi i Danci odigrali prvi remi bez pogodaka na Mundijalu

Nogometaši Francuske, kojima je bio dovoljan remi da bi osigurali prvo mjesto u C skupini SP-a, u utorak su u Moskvi protiv Danske odigrali 0-0, i tako je Francuska osvojila prvo mjesto u skupini, a Danska je ostala na drugoj poziciji.

To znači da će Danska u osmini finala vjerojatno igrati protiv Hrvatske, dok će Francuska mora pričekati rasplet za drugo mjesto u skupini D u kojoj se u 20 sati sastaju Island – Hrvatska, te Nigerija – Argentina.
 Najgora utakmica u dosadašnjem dijelu SP-a, ujedno je i prva koja je završila bez golova. Danska je nastupila u najjačem sastavu, a Francuska je igrala bez Paula Pogbe, dok je Kylian Mbappé ušao u igru tek u 78. minuti
 U nezanimljivoj i bezidejnoj igri vrijedi spomenuti tek tri polušanse iz drugog poluvremena. U 59. minuti najbolji igrač Danske Christian Eriksen opalio je sa 17 metara, ali slabo.
Kod Francuza Nabil Fekir je dva puta pokušao sa ruba 16-erca. U 70. minuti njegov udarac pogodio je vanjski dio mreže, a u 82. Fekirov plasirani šut obranio je Schmeichel.
DANSKA – FRANCUSKA 0-0
DANSKA: Schmeichel, Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Stryger Larsen, Jorgensen, Delaney (Lerager, 90+2), Eriksen, Cornelius (Dolberg, 75), Sisto (Fischer, 60), Braithwaite.
FRANCUSKA: Mandanda, Sidibé, Varane, Kimpembe, Hernandez (Mendy, 50), Kanté, N’Zonzi, Dembélé (Mbappe,78), Griezmann (Fekir, 68), Lemar, Giroud.
SUDAC: Sandro Ricci (Brazil)
STADION: Lužnjiki
GLEDATELJA: 78.000

U utakmici posljednjeg, 3. kola C skupine Svjetskog prvenstva nogometaši Perua su svladali Australiju s 2-0 (1-0) i osvojili treće mjesto u skupini.

Peru je poveo golom iz voleja Andre Carrilla u 18. minuti, a u 50. minuti na 2-0 povećao je Paolo Guerrero.

Bila je to utakmica u kojoj je Australiji trebala pobjeda za mogući plasman u osminu finala, no trijumfirali su Peruanci, koji su nakon 40 godina došli do pobjede na svjetskim prvenstvima.

Peruanci su poveli u 18. minuti, a njihov prvi gol nakon 32 godine na svjetskim prvenstvima bio je prelijep. Akciju Yotuna i Guerrera okončao je atraktivnim volejem Andre Carrillo, njegov šut je neobranjivo odsjeo u desnom kutu australskih vrata.  U 28. minuti u šansi je bio Rogić, ali je pucao u peruanskog vratara, dok je u 40. minuti visoko skočio australski stoper Sainsbury, ali je njegov šut otišao pored vrata.

U 50. minuti Peru je povećao vodstvo nakon brze akcije, koju okončala njihova najveća zvijezda Paolo Guerrero šutem iz okreta, pogodivši sami kut. U 60. minuti šut Behicha čisti peruanski stoper Ramos s gol-crte, a unatoč brojnim napadima Australci nisu mogli ni do počasnog gola.

Iz ove skupine dalje su prošli Francuska i Danska.

AUSTRALIJA – PERU 0-2

Pred 45.000 gledatelja na stadionu Fišt stadionu sudi Sergej Karasjev iz Rusije.

Strijelci: 0-1 Carrillo (18), 0-2 Guerrero (50)

AUSTRALIJA: Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich – Jedinak, Mooy – Leckie, Rogić (Irvine, 72), Kruse (Arzani, 58)- Jurić (Cahill, 53).

PERU: Gallese – Advincula, Christian Ramos, Santamaria, Trauco – Tapia (Hurtado, 63), Yotun (Sanchez, 46)- Carrillo (Mendoza, 79), Cueva, Flores – Guerrero