FOTO/VIDEO: KAKVA VEČER U TBILISIJU! Devet pogodaka, preokret Seville, Barceloni Superkup

Kakvu smo utakmicu imali prilike gledati u Tbilisiju u utorak navečer! Barcelona je osvojila četvrti trofej ove godine, palo je devet golova, prva tri pala su iz slobodnih udaraca u početnih petnaest minuta. Vidjeli smo prekrasne akcije s obje strane, Sevilla se u utakmici Superkupa nevjerojatno vratila sa 1:4 na 4:4 i ne bi bilo nezasluženo da su upravo oni podigli taj pehar. Ipak, on odlazi u Barcelonu, koja se sada izjednačila sa Milanom u broju osvojenih UEFA Superkupova.

Od početka je krenulo vatreno. Već u trećoj minuti imali smo prilike vidjeti jedan od najbržih pogodaka u Superkupu u povijesti. Mascherano je napravio faul na 22 metra, a slobodni je udarac izveo Banega. Školski je prebacio živi zid, a nemoćni Ter Stegen loptu je samo ispratio pogledom. Samo četiri minute kasnije, ‘copy-paste’ akcije na drugoj strani. Sa oko 19 metara Messi puca iz slobodnjaka i pogađa neobranjivo za izjednačenje.

Banega je u 16. minuti srušio Rakitića na oko 25 metara. Još jedan slobodan udarac, ali tko se mogao nadati još jednom pogotku iz slobodnjaka. Ipak, Leo Messi ponovno je bio precizan za potpuni preokret Barcelone. Fantastičnu akciju Inieste i Mathieua u 27. minuti završava Suarez pogotkom, ali on je zbog zaleđa poništen. Messi je u tom prvom poluvremenu bio fantastičan, požrtvovan u napadu i obrani, borio se za svaku loptu. Barcelona je i dalje konstantno napadala, a to im se isplatilo u 44. minuti.

Suarez je sam istrčao kontru, našao se jedan-na-jedan sa Betom, koji brani njegov udarac. Ipak, Urugvajac spašava loptu i idealno poslužuje Rafinhu koji postiže prvi pogodak iz igre u utakmici. Sevilla je dosta pala na početku drugog poluvremena, a njihovu je nepovezanu igru i brojne pogreške kod dodavanja iskoristio Busquets u 52. minuti, kada krade jednu loptu i dodaje Suarezu koji ovoga puta mirno, kroz noge, Betu pogađa za visokih 4:1.

I kada se činilo kako će Barcelona rutinski privesti utakmicu kraju, uslijedio je show Seville. Prvo je u 57. minuti pogodio Reyes i iza zaspale katalonske obrane progurao loptu iza leđa Ter Stegenu. Rafinha je u 62. minuti pogodio vratnicu nakon kornera Ivana Rakitića, a u 63. minuti Iniestu mijenja Sergi Roberto. Barcelona tada kao da je prestala igrati.

U 71. minuti Mathieu u šesnaestercu za dres povlači Vitola, sudac svira jedanaesterac i daje Francuzu žuti karton. Precizan s bijele točke je Gameiro. I onda potpuni raspad Barcelone u 81. minuti – akcija Sevillinih zamjena urodila je izjednačujućim pogotkom. Immobile prošao je Bartru i dodao do druge vratnice gdje je čekao Konoplyanka koji lako pogađa za veliko izjednačenje.

Do kraja regularnog dijela utakmice nije se mijenjao rezultat. Istaknimo i kako je u 95. minuti Pique dobio laktom u lice, potekla je i krv, ali bez neke veće intervencije sudaca. Španjolski je reprezentativni branič potpuno poludio. “Nevjerojatno! Od šest sudaca nitko nije ništa vidio. Sramota”, vikao je Pique prije nego što se naposlijetku smirio.

I onda smo u 113. minuti vidjeli deveti pogodak na utakmici. Mariano je na 17-78 metara srušio Lea Messija. Argentinac je prvo pogodio u živi zid (i to u ruku Vitola), lopta se ponovno odbila do njega, u drugom pokušaju Beto odbija, ali samo do Pedra, koji pravovremeno natrčava i zakucava za 5:4.

Nije tu bio kraj, Sevilla je u 118. i 122. minuti imala dvije fantastične prilike, ali braniči Coke i Rami promašuju iz velike blizine. Sudac je ubrzo označio kraj uzbudljive večeri u Gruziji.