epa06765726 Real Madrid's Gareth Bale (R) scores the 2-1 lead during the UEFA Champions League final between Real Madrid and Liverpool FC at the NSC Olimpiyskiy stadium in Kiev, Ukraine, 26 May 2018.  EPA/GEORGI LICOVSKI

Real Madrid u subotu je osvojio svoj trinaesti naslov u Ligi prvaka, i to teći uzastopni. Slavili su u finalu u Kijevu protiv Liverpoola sa 3:1.

Utakmica je, doduše, krenula u potpuno drugačijem tonu. Liverpool je napadao i napadao, stvarao pritisak na igrače Reala. I baš u trenutku kada je njihova dominacija bila najveća, u 25. minuti, ozlijedio se njihov najbolji igrač Mohamed Salah. U jednom duelu sa Sergiom Ramosom, oba su igrača pala na pod, a Španjolac je priklještio ruku i rame sjajnog Egipćanina.

Pokušao je Salah nastaviti s utakmicom, ali nakon dvije minute rezignirano je i u suzama sjeo na travnjak, shvaćajući kako neće moći nastaviti. Salaha je zamijenio Lallana, a od tog trenutka momčad Reala kao da se probudila. Marcelo, koji je bio zadužen za Salaha, dobio je krila i polet. U 34. minuti suze i na drugoj strani.

epa06765560 Mohamed Salah (C) of Liverpool reacts after a tackle during the UEFA Champions League final between Real Madrid and Liverpool FC at the NSC Olimpiyskiy stadium in Kiev, Ukraine, 26 May 2018. EPA/GEORGI LICOVSKI

Dani Carvajal je ostao ležati na travnjaku nakon jednog duela s Robertsonom. Zidane nije imao drugog izbora, nego na travnjak, umjesto uplakanog Carvajala, poslati Nacha.

epa06765591 Real Madrid’s Dani Carvajal (C) reacts as he leaves the pitch after being injured during the UEFA Champions League final between Real Madrid and Liverpool FC at the NSC Olimpiyskiy stadium in Kiev, Ukraine, 26 May 2018. EPA/SERGEY DOLZHENKO

Prvo su poluvrijeme obilježile ozljede, a drugo pogoci. Real je poveo u 51. minuti, nakon neshvatljive pogreške Llorisa Kariusa. Vratar ‘Redsa’ uhvatio je loptu u svom šesnaestercu, i krenuo ju dodati nekom od svojih suigrača. Ali, na oprezu je bio Benzema, koji je loptu ‘ukrao’ Kariusu i samo je proslijedio u mrežu. Ali, slavlje Španjolaca nije dugo trajalo. Već u 55. minuti Mane je izjednačio.

Nakon kornera, Lovren je bio najviši u skoku, loptu je proslijedio do manea, koji postavlja nogu i šalje loptu iza leđa Navasa. Junak današnje utakmice, Gareth Bale, u igru je ušao u 61. minuti, a već dvije minute kasnije postiže jedan od najljepših pogodaka u povijesti Lige prvaka. Marcelo je ubacio loptu u šesnaesterac, Bale je stajao sam, odrazio se sa zemlje i sjanim škaricama doveo Real u novo vodstvo.

epa06765747 Real Madrid’s Gareth Bale (R) celebrates with his teammates after scoring the 2-1 lead during the UEFA Champions League final between Real Madrid and Liverpool FC at the NSC Olimpiyskiy stadium in Kiev, Ukraine, 26 May 2018. EPA/ROBERT GHEMENT

U 83. minuti Bale postavlja konačni rezultat. ‘Opalio’ je iz daljine, gotovo s centra, a lopta je prošla Kariusu, najvećem tragičaru večeri, kroz ruke.

epa06765815 Liverpool goalkeeper Loris Karius reacts after losing the UEFA Champions League final between Real Madrid and Liverpool FC at the NSC Olimpiyskiy stadium in Kiev, Ukraine, 26 May 2018. EPA/SEDAT SUNA

Real slavi svoj treći uzastopni naslov u ligi prvaka, a Liverpool žali za prilikom koju su propustili. Bili su i više nego ravnopravni, sve do 25. minute i te ozljede Salaha, njihovog najboljeg igrača. Ali, Real je od početka bio favorit, Liga prvaka kao da je njihovo natjecanje.