Liga prvaka vraća se na Maksimir! Nogometaši zagrebačkog Dinama svladali su albanski Skenderbeu pred oko 13 tisuća gledatelja sa 4:1 u uzvratu playoffa najprestižnijeg europskog klupskog natjecanja.

Zoran Mamić je od starta na travnjak poslao Antu Ćorića, do je Marka Roga ostavio na klupi. Gol Albanaca ponovno je napadao Hodžić umjesto Henriqueza. Utakmica je počela ludo – u šest smo minuta vidjeli čak tri pogotka. Dinamo je poveo u devetoj minuti – Pivarić je lijepo probio bok, ubacio za Soudanija koji se samo naklonio i glavom pogodio u bliži kut Shehija za veliko vodstvo domaćih.

Odmah u sljedećem napadu Skenderbeu izjednačuje. Prvi pokušaj Vangjelija brani Eduardo, a lopta se odbija do Esquardinha, koji donosi izjednačenje i nadu Albancima. Ali, veselje im ne traje dugo jer već pet minuta kasnije Armin Hodžić vraća prednost na Dinamovu stranu. Ćorićev udarac je blokirala albanska obrana, Soudani je potpm Hodžiću asistirao škaricama, a napadač Dinama iz prve je opalio o pogodio. Pritom vratar Shehi nije najbolje reagirao.

Nastavili su se napadi s obje strane, iako su oni Dinamovi bili opasniji. U 18. minuti Marko Radas puca iz slobodnog udarca, a lopta je ‘očešala’ vanjsku stranu vratnice. U 20. minuti Machado je izveo korner, a udarac glavom Sigalija s crte su izbili Albanci. Potom u 27. minuti navijači i Dinamovi igrači traže jedanaesterac na Pivariću, ali talijanski sudac Rocci Pivariću pokazuje tek žuti karton. Na ponovljenoj snimci vidljivo je kako je bilo kontakta, te je sudac mirne duše mogao pokazati na bijelu točku.

Drugo je poluvrijeme počelo s velikim kiksom Gonzala, koji je zbog jednog nesmotrenog prekršaja u 48. minuti zaradio drugi žuti karton. Ali, nogometaši Dinama uzvraćaju na najbolji mogući način – pogotkom. Taravel je u 55. minuti najbolje iskoristio gužvu u šesnaestercu gostiju nakon kornera te postigao pogodak. Do kraja utakmice Dinamovi su nogometaši samo stavili ‘točku na i’ – u 80. minuti Ferandes je dao jednu odličnu loptu za Soudanija koji rutinirano pogađa kraj Shehija. Soudani je tako otvorio i zatvorio večerašnje golove Dinama, čiji su nogometaši odmah nakon posljednjeg sučevog zvižduka krenuli u veliko slavlje – Liga prvaka se vraća na Maksimir!