HRVATSKI SPORTSKI SAVEZ GLUHIH

Jučerašnji nastup Lane Skeledžije i Borisa Gramnjaka osigurao je dvije medalje za Hrvatsku na 1. Svjetskom prvenstvu gluhih u streljaštvu koje se održava od 07. – 15.09. u Gradu Kazanu, Rusija.

Lana Skeledžija svojim jučerašnjim nastupom osigurala je za Hrvatsku brončanu medalju u disciplini zračni pištolj na 10 metara.

Također, naš najbolji gluhi stijelac Boris Gramnjak istu medalju osvojio je u disciplini 50 metara pištolj.

Iako je Lana Skeledžija u kvalifikacijama bila tek peta, a Boris Gramnjak tek sedmi, pokazali su da finalni dio natjecanja mogu odraditi na najvišem nivou te zadržati do samog kraja koncentraciju i mirnoću bolje od konkurencije te osvojiti medalju.

Ovaj uspjeh samo je nastavak dobrih rezultata Hrvatske streljačke reprezentacije gluhih na velikim natjecanjima. Istaknimo kako je Lana Skeledžija osvajačica srebrene medalje sa 22. Olimpijskih igara gluhih u Sofiji 2013. godine (zračni pištolj 10m).

U nastavku ekipnog dijela natjecanja očekujemo daljnje dobre rezultate naše reprezentacije.

Reprezentaciju gluhih čine: Lana Skeledžija, Boris Gramnjak, Mario Šimegi, Milan Lugarić, Darko Horvatić, izbornik rep. Krešimir Loborec, direktorica rep. Nevenka Kolarić te menadžerica ekipe Melani Turković.

kazan-hssg-4

Lana Skeledžija i ostale natjecateljice za vrijeme nastupa u streljani

kazan-hssg-5

Lana Skeledžija osvojila je brončanu medalju u disciplini zračni pištolj na 10 metara