FORMULA 1: Rosbergu VN Bahraina

epa05242555 German Formula One driver Nico Rosberg of Mercedes AMG GP (C) celebrates with the trophy after the Bahrain Formula One Grand Prix at the Sakhir circuit near Manama, Bahrain, 04 April 2016.  EPA/VALDRIN XHEMAJ

Nijemac Nico Rosberg u Mercedesu pobjednik je i druge utrke svjetskog prvenstva formule 1, Velike Nagrade Bahreina.

Rosberg je na početku sezone slavio u Melbourneu, a sada je pobijedio i u Bahrainu. Bila je to njegova peta pobjeda u nizu računajući i posljednje tri utrke prošle sezone, te 16. u karijeri.

Drugo mjesto osovojio je pilot Ferrarija Finac Kimi Raikkonen, a treći je bio Rosbergov momčadski kolega i aktualni svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton koji je tako ostao bez treće uzastopne pobjede u Bahrainu. Vozač Red Bulla Daniel Ricciardo je zauzeo četvrto mjesto, a peti je bio Romain Grosjean iz Haasa. Bodove su još osvojili Max Verstappen iz ekipe Toro Rosso, Daniil Kvyat iz Red Bulla, vozači Williamsa Felipe Massa i Valtteri Bottas, te Stoffel Vandoorne koji je zamijenio Fernanda Alonsa iz McLarena. Alonsu liječnici nisu dozvolili nastup zbog udesa na prvoj utrci. Drugi Ferrarijev vozač Nijemac Sebastian Vettel odustao je u krugu za zagrijavanje zbog kvara na bolidu.

Rosberg je današnjom pobjedom povećao prednost u ukupnom poretku i sada ima 50 bodova. Na drugom mjestu je Hamilton sa 33 boda, a treći je Ricciardo sa 24 boda.

U poretku konstruktora vodi Mercedes (83) ispred Ferrarija (33) i Red Bulla (30).

Svjetsko prvenstvo se nastavlja za dva tjedna u Kini.