FORMULA 1 Bottas i sljedeće sezone u Mercedesu

Zagreb, 03.09.2017 - Britanski vozaè Lewis Hamilton (Mercedes) u nedjelju je po èetvrti put u karijeri slavio na utrci SP-a formule 1 za Veliku nagradu Italije te se probio i na èelo ukupnog redoslijeda s tri boda prednosti pred Nijemcem Sebastianom Vettelom (Ferrari) koji je osvojio treæe mjesto na stazi u Monzi, a do ove utrke bio je na vodeæem položaju u borbi za naslov svjetskog prvaka. Na slici Valtteri Bottas u Mercedesu.
foto HINA/ Cesare Grasselli/ ds

Finski vozač Valtteri Bottas i sljedeće će godine voziti za momčad Mercedesa u Svjetskom prvenstvu Formule 1, javlja BBC.

U Mercedes je Bottas stigao početkom ove godine, nakon što je Nico Rosberg, inače aktualni svjetski prvak, odlučio završiti svoju karijeru.

“Njegovi nastupi su u stalnom usponu i nismo mnogo razmišljali kada je trebalo produžiti ugovor. Bonus je i to što je Valtteri izgradio odličan odnos s našim prvim vozačem Lewisom Hamiltonom”, priopćili su iz Mercedesa.