Fontecchio odveo Italiju do pobjede protiv Njemačke, Australci uvjerljivi protiv Nigerije

epa09363529 German shooting guard Andreas Obst (R) shoots beside Italian power forward Achille Polonara (L) during the Men's Preliminary Round Group B game between Germany and Italy of the Basketball events of the Tokyo 2020 Olympic Games at the Saitama Super Arena in Saitama, Japan, 25 July 2021.  EPA/MICHAEL REYNOLDS

EPA/MICHAEL REYNOLDS

Muški košarkaški turnir na Olimpijskim igrama otvorili su Češka i Iran u Skupini A. Česi su opravdali status favorita, pobijedili su sa 84-78. Rezultat na kraju i nije baš uvjerljiv, međutim Česi su imali veliki 67-46 na kraju trećeg perioda, da bi Iranci u zadnjih 10 minuta proigrali i na dvije minute prije kraja prišli na 76-71, međutim više od toga nisu uspjeli.

Patrik Auda 16 koševa, Blake Schilb 14, Jan Vesely 11 za Čehe. Za Irance 23 je zabio 191 cm visoki momak čije prezime ćete teško zapamtiti, Behnam Yakhchalidehkordi, inače član njemačkog prvoligaša Mitteldeutchera.

U Skupini B Italija je sa 92-82 pobijedila Njemačku koja je u trećoj četvrtini vodila 57-48 i solidnih 79-73 na sedam i pol minuta prije kraja utakmice. Fontecchio 20 koševa (trice 5/5), Tonut i Gallinari po 18, Melli 13, Mannion 10. Za Nijemce Maodo Lo, koji je bio nezaustavljiv protiv Hrvatske u Splitu na kvalifikacijskom turniru, zabio je 24, Bonga 13, Wagner 12.

U drugoj utakmici Skupine B Australija je sa 84-67 nadigrala Nigeriju. Nakon izjednačenog prvog poluvremena Australci su se u trećem periodu odvojili na 55-47 a onda zadnjih 10 minuta dobili sa 26-15 za na kraju uvjerljivu pobjedu.

Član San Antonio Spursa Patty Mills 25 koševa i 6 asistencija, Nic Kay 12 koševa, po 11 Dante Exum i Joe Ingles. Za Nigeriju Obi Emegano 12, Okogie 11, Nwora i Achiuwa po 10.