Fiorentina i Cremonese u polufinalu Kupa Italije. Vlašić asistent za Torino, Brekalo bio na klupi

13.12.2022., stadion Lusail, Katar - FIFA Svjetsko prvenstvo, polufinale, Hrvatska - Argentina. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

Fiorentina i Cremonese izborili su plasman u polufinale Talijanskog Kupa te se pridružili Interu.

Fiorentina je prošla u polufinale pobjedom nad Torinom 2:1, a hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić bio je asistent za gol Torina. Fiorentina je povela pogotkom Jovića u 65. minuti, a 90. minuti Ikone je potvrdio prolaz dalje. U trećoj minuti sudačke nadoknade Vlašić je asistirao Karamohu za konačnih 2:1.

Vlašić je odigrao cijelu utakmicu za Torino, a Josip Brekalo nije nastupao za Fiorentinu.

U polufinalu Fiorentina ide na Cremonese, koji je slavio na gostovanju kod Rome 2:1. Gosti su poveli preko Dessersa u 28. minuti iz kaznenog udarca. U 49. minuti Celik je postigao autogol za 0:2. Konačan rezultat postavio je Belotti.