FIFA Dalić nominiran za najboljeg trenera na svijetu

Svečani doček Vatrenih na Trgu bana Josipa Jelačića 16.07.2018., Zagreb - Docek Vatrenih na sredisnjem gradskom trgu. Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu 2018. u Rusiji. Zlatko Dalic

Krovna svjetska nogometna federacija (FIFA) nominirala je hrvatskog izbornika Zlatka Dalića za najboljeg trenera ove godine.

Uz našeg izbornika nominirani su i Didier Deschamps, koji je Francusku odveo do naslova svjetskog prvaka, te Zinedine Zidane, koji je s Real Madridom osvojio treću uzastopnu Ligu prvaka.

Dalić je, navod FIFA, u samo devet mjeseci za kormilom reprezentacije, ‘Vatrene’ odveo do povijesnog finala, gdje je slavio upravO Deschamps s Francuskom.

Hrvatska se na Svjetskom prvenstvu tri puta ‘vadila’ iz rezultatskog minusa, a na putu do finala dva je puta prolazila nakon penala i jednom nakon produžetaka.

Dodjela nagrade za najboljeg trenera održat će se u Londonu 23. rujna.

OZNAKE: FIFA, zlatko dalić