Farmaceuti osvojili bod protiv Dinama

04.02.2023., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 20. kolo, NK Slaven Belupo - GNK Dinamo.   Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

U 20. kolu SuperSport HNL Dinamo nije uspio u Koprivnici slaviti protiv Slaven Belupa. Usprkos ranom vodstvu preko Drmića zasluženi bod domaćinu je donio Jambor.

Plavi su tako četvrti put u aktualnoj prvenstvenoj sezoni upisali remi te sad prvom pratitelju Hajduku bježe osam bodova.

Izabranici Zorana Zekića su se sedmim remijem vratili na četvrto mjesto kojeg je privremeno preuzela Istra 1961. Farmaceuti sad imaju bod prednosti pred Zeleno-žutima.

Gosti nisu bolje mogli otvoriti dvoboj obzirom da su do gola došli već u 3. minuti. Nakon kombinacije s Bočkajem s ruba kaznenog prostora je pucao Drmić te je odlično pogodio gornji lijevi kut Čovićeva gola za svoj peti prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Velikih uzbuđenja na travnjaku nije bilo do 32. minute kada su Farmaceuti došli do izjednačenja. Nakon ubačaja iz auta Crnac je ostavio loptu za Jambor, a on je s linije šesnaesterca preciznim prizemnim udarcem u donji lijevi kut matirao Livakovića.

Četiri minute kasnije Talys je ubacio s lijeve strane, no udarac Mudražije s desetak metara nije bio dovoljno precizan.

Dobru priliku Slaven je propustio u 61. minuti kada je Crnac u situaciji 1 na 1 s Livakovićem zaobišao golmana Dinama, ali je previše otišao u stranu tako da je Šutalo ispred gol linije izbio loptu u korner.

Dinamo uzvraća u 75. minuti kada je ubačaj Emrelija u vlastitu mrežu zamalo skrenuo Božić, lopta je prošla malo pokraj stative.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka je bljesnula kontra Farmaceuta u kojoj je Krstanović tražio Peroševića koji nakon loše reakcije Livakovića ipak dolazi do lopte, ali više od ubačaja kojeg čisti obrana Plavih nismo vidjeli. U nastavku akcije u kaznenom prostoru Plavih pada Mudražija, a sudac Bel nije reagirao.

Dobar pokušaj Dinama u 85. minuti okončan je udarcem Menala koji od bloka hvata Čović. Prethodno je Tepšić odlično blokirao pokušaj Baturine.

Domaćini su u 87. minuti kombinirali preko Hoxhe koji je uposlio Krstanovića, a on je s 11 metara loše pucao te je iz dobre situacije poslao loptu visoko iznad gola.

U 89. minuti Baturina je uputio oštar ubačaj u peterac kojeg Talys uz veliku asistenciju Božića uspijeva izbaciti van šesnaesterca.

Blizu gola vrijednog tri boda Slaven je bio u 92. minuti kada je sa 17 metara pucao Kocijan, a lopta je prošla malo pored stative.

Dvadeseta dionica SuperSport HNL-a bit će zaključena sutra kada se u derbiju začelja od 15 sati susreću Gorica i Šibenik dok u 17:30 na Poljudu počinje Jadranski derbi.