FA KUP West Ham Slavena Bilića lako u četvrtfinale, ‘petarda’ protiv Blackburna

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Nogometaši West Hama svladali su u nedjelju Blackburn sa 5:1 u petom kolu engleskog FA kupa i bez problema se plasirali u četvrtfinale ovog natjecanja.

Poveo je Blackburn u 20. minuti preko Bena Marshalla, ali momčad Slavena Bilića radi preokret već do kraja poluvremena. Prvo je izjednačio Victor Moses u 26., a West Ham u vodstvo doveo Dimitri Payet u 36. minuti.

Blackburn u 55. ostaje s igračem manje, drugi žuti karton dobio je Chris Taylor. U 64. minuti vodstvo West Hama povećava Emmanuel Emenike. Sa desetoricom na travnjaku ostaje i West Ham, nakon izravnog crvenog kartona Kouyatea u 76. minuti. Ipak, do kraja utakmice, West Ham postiže još dva pogotka. Ponovno su pogodili Emenike u 85. i Payet u drugoj minuti sudačke nadoknade.