FA KUP Tottenham se izvukao protiv četvrtoligaša Wycombea

epa05739648 Tottenham Hotspurs'  Heung-min Son (L) shoots to score the equalizer during the English Premier League soccer match between Manchester City and Tottenham Hotspur at the Etihad Stadium in Manchester, Britain, 21 January 2017.  EPA/NIGEL RODDIS EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Nakon što je drugoligaš Wolverhampton kao gost izbacio Liverpool u 4. krugu engleskog FA kupa, Tottenham je jedva izbjegao istu sudbinu protiv četvrtoligaša Wycombea koji je vodio 2-0 i 3-2, ali su ‘Spursi’ duboko u sudačkoj nadoknadi uspjeli doći do pobjede 4-3.

Junak preokreta bio je korejski napadač Heung-Min Son koji je u 60. minuti postigao prvi, a u 97. minuti i četvrti, odnosno pobjedničkiTottenhamov pogodak. Janssen je u 64. minuti realizirao kazneni udarac za 2-2, a Dele Alli u 89. minuti izjednačio na 3-3. Gosti su do vodstva od 2-0 stigli pogocima Hayesa u 23. i 36. minuti iz kaznenog udarca, a Thompson je u 83. minuti pogodio za 3-2. Na veliku žalost navijača Wycombea, ni tri pogotka na White Hart Laneu nisu bila dovoljna za plasman njihova kluba u sljedeće kolo ili barem ponovljenu utakmicu u kojoj bi Wycombe bio domaćin.

Prošlogodišnji finalist Crystal Palace, koji je tek u produžetku izgubio borbu za trofej od Manchester Uniteda, ove godine neće vidjeti Wembley. Već u 4. kolu ždrijeb ih je poslao na Manchester City, a ‘građani’ su kao gosti slavili sa 3-0 pogocima Sterlinga (43), Sanea (71) i Yaye Tourea (90+2).

Chelsea je bez ikakvih problema s uvjerljivih 4-0 na Stamford Bridgeu svladao drugoligaški Brentford. Strijelci su bili Willian (14), Pedro (21), Ivanović (69) i Batshuayi (81) iz kaznenog udarca.

Iznenađujuće lako do pobjede je stigao trećeligaš Oxford koji je na svom stadionu s 3-0 pobijedio dojučerašnjeg premierligaša Newcastle, a sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Hemmings (46), Nelson (79) i Martinez (87).