FA KUP: Chelsea slavio protiv Uniteda za finale s Arsenalom

epa08555433 Olivier Giroud (L) of Chelsea scores the opening goal during the English FA Cup semi final match between Manchester United and Chelsea FC at the Wembley stadium in London, Britain, 19 July 2020.  EPA/Alastair Grant/NMC/Pool EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Alastair Grant/NMC

Nogometaši Arsenala u finalu FA kupa igrat će protiv Chelseaja, koji je večeras pobijedio Manchester United s 3:1.

‘Bluese’ je u vodstvo doveo Giroud u posljednjim sekundama prvog poluvremena, a povisio je Mason Mount u 46. minuti. Harry Maguire postigao je autogol u 74. minuti za 3:0 Chelsea, a jedini gol za ‘Crvene vragove’ postigao je Bruno Fernandes iz penala u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić počeo je utakmicu, a zamijenjan je u 86. minuti.

Podsjetimo, sinoć su finale izborili nogometaši Arsenala, pobjedom nad Manchester Cityjem 2:0. Oba gola zabio je Gabonac Pierre-Emerick Aubameyang (19, 71) , a Arsenal se pokazao puno motiviranoj ekipom u polufinalu od poprilično blijedog Citya, koji je do ove utakmice imao sedam uzastopnih pobjeda nad londonskom momčadi.

Arsenal je, inače, rekorder ovog natjecanja s 13 naslova, ovo će im biti 21. finale.