Everton slavio u Merseyside derbiju, Liverpool u zadnje četiri utakmice ima isto toliko poraza

epa09026623 Players of Everton celebrate their opening goal during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and Everton FC in Liverpool, Britain, 20 February 2021.  EPA/Phil Noble / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Phil Noble

Aktualnim prvavcima Engleske, momčadi Liverpola – ne ide, pa ne ide. U subotu su, u 25. kolu Premierlige, poraženi na svom Anfieldu od Evertona s 2:0, doživjevši tako sedmi poraz u sezoni. Također, ovo im je četvrti uzastopni poraz u prvenstvu.

Zanimljivo, prva je to pobjeda Evertona na Anfieldu u Merseyside derbiju od 1999. godine.

Richarlison je doveo Everton u vodstvo u trećoj minuti, a konačni je rezultat postavio Gylfi Sigurðsson u 83. minuti s bijele točke.

Liverpool je na šestom mjestu ljestvice s 40 bodova iz 25 utakmica, a Everton je sedmi s istim brojem bodova i utakmicom manje.

Ranije danas u Premier ligi Chelsea je remizirao kod Southamptona 1:1, a bez pogodaka odigrali su Burnley i West Bromwich Albion. U 21:00 igra se i posljednja utakmica dana u kojoj će Fulham ugostiti Sheffield United.