EUROPSKA LIGA: Wolverhampton Wanderers – Sevilla 0-1

epa08598150 Sevilla's Lucas Ocampos (C, bottom) celebrates with his teammates after scoring the 1-0 lead during the UEFA Europa League quarter final soccer match between Wolverhampton Wanderers and Sevilla FC in Duisburg, Germany 11 August 2020.  EPA/Friedemann Vogel / POOL

EPA/Friedemann Vogel

Nogometaši Seville plasirali su se u polufinale Europske lige zahvaljujući dramatičnoj 1-0 (0-0) pobjedi protiv Wolverhampton Wanderersa u četvrtfinalnom dvoboju igranom u Duisburgu u utorak.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Lucas Ocampos u 88. minuti kada je glavom sa 10-ak metara proslijedio centaršut Banege u sam donji desni kut nemoćnog Riija Patricija na golu Wolverhamptona.

Sevilla je imala terensku nadmoć tijekom čitavog susreta, ali nije izradila niti jednu izglednu priliku za postizanje pogotka, a onda je do gola stigla na neočekivani način, u skok-igri u kojoj su do tada igrači engleskog sastava bili očekivano dominantni.

S druge strane, Wolverhampton se orijentirao na rijetke protunapade, a najveću priliku imao je u samom otvaranju utakmice kada Raul Jimenez u 13. minuti nije iskoristio kazneni udarac. Njegov slabašan udarac zaustavio je vratar Seville Bounou. Prethodno je snažnog Traorea u svom kaznenom prostoru srušio Diego Carlos.

Sevilla je tako ostala u prilici osvojiti svoj već šesti naslov u ovom natjecanju u kojem je trijumfirala 2006., 2007., 2014., 2015. i 2016. godine.

Sljedeći suparnik Seville bit će još jedan engleski sastav, Manchester United s kojim će odmjeriti snage 16. kolovoza u Koelnu.

WOLVERHAMPTON WANDERERS – SEVILLA 0-1

STRIJELAC: 0-1 Ocampos (88)

WOLVERHAMPTON WANDERERS: Rui Patricio – Boly, Coady, Saiss – Ruben Neves; Doherty, Dendoncker, Moutinho (Pedro Neto, 71), Ruben Vinagre – Jimenez, Traore (Diogo Jota, 79)

SEVILLA: Bounou – Navas, Kounde, Diego Carlos, Reguilon – Banega, Fernando, Joan Jordan (Vazquez, 85) – Suso (Munir, 89), En-Nesyri (De Jong, 85), Ocampos