EUROPSKA LIGA Pobjede Ajaxa i Celte, remi u Bruxellesu

epa05906746 Manchester United's Zlatan Ibrahimovic (L) and Anderlecht's Bram Nuytinck (R) fight for the ball  during the UEFA Europa League, quarter final, first leg soccer match between RSC Anderlecht and Manchester United at the Constant Vanden Stock stadium in Anderlecht, Belgium, 13 April 2017.  EPA/JULIEN WARNAND

Nogometaši Ajaxa i Celte Vigo ostvarili su pobjede u prvim susretima četvrtfinala Europske Lige, dok su Anderlecht i Manchester United odigrali 1-1.

Ajax je u Amsterdamu slavio protiv Schalkea 2-0, dok je Celta u Vigu bila bolja od Racing Genka 3-2.

“Crveni vragovi” su bili bliži pobjedi u Bruxellesu, međutim Anderlecht je igrao hrabro i uspio je izboriti remi u završnici susreta.

Gosti su poveli u 37. minuti golom Henrika Mhitarjana. Odlično je pucao Marcus Rashford, Ruben je obranio, a Armenac pospremio odbijanac u gol. Radost domaćim navijačima donio je Leander Dendoncker u 86. minuti.

Anderlecht je bio pobjednik Kupa Uefa 1983. godine, a od tada nije prošao dalje od četvrtfinala, dok ManU lovi jedini europski naslov koji mu još nedostaje.

Ajax je odigrao odlično protiv Schalkea pobijedivši 2-0. Samo zahvaljujući raspoloženom gostujućem vrataru Ralfu Fahrmannu Ajax nije i uvjerljivije slavio.

Domaćin je poveo u 23. minuti golom Davyja Klaassena iz jedanaesterca kojeg je izborio Amin Younes. Isti je igrač zabio za 2-0 nakon sjajne asistencije Justina Kluiverta, sina bivše legende ‘kopljanika’, Barcelone, Milana i nizozemske reprezentacije Patricka Kluiverta.

Ajax je jedan od četiri kluba koji je osvojio sva tri europska trofeja (Kup/Ligu prvaka, Kup Uefa/Europska liga, Kup pobjednika kupova), međutim europski trofej čeka od 1995. godine, a na plasman u polufinale od 1997. godine.

U najefikasnijem susretu večeri Celta je u Vigu pobijedila Racing Genk 3-2.

Gosti su poveli u 10. minuti golom Jeana-Paula Boetiusa, no domaćin je do poluvremena okrenuo rezultat golovima Pionea Sista (15), Iaga Aspasa (18) i Johna Guidettija (38). U 67. minuti Thomas Buffel je smanjio na 2-3.