Europska liga: Pobjeda Atalante, remi Barcelone i Galatasarayja

epa09816088 Atalanta's Luis Muriel celebrates after the goal 3-1 with his teammate Ruslan Malinovskyi during the UEFA Europa League round of 16 first leg soccer match Atalanta BC vs Bayer 04 Leverkusen at the Gewiss Stadium in Bergamo, Italy, 10 March 2022.  EPA/PAOLO MAGNI

EPA/PAOLO MAGNI

Odličnu i zanimljivu su prvu utakmicu osmine finala Europske lige, u Bergamu, odigrali Atalanta i Bayer iz Leverkusena. Domaći sastav je pobijedio s 3-2.

Nezaustavljivi su za Bayer bili Kolumbijac Muriel i Ukrajinac Malinovskij koji su zaslužni za sve domaće pogotke. Muriel je zabio dva i jednom asistirao, dok je ukrajinski nogometaš postigao jedan pogodak uz dvije asistencije. No, zaslugama Aranguiza i Diabyja klub iz Leverkusena ima aktivan rezultat kojeg će pokušati nadoknaditi u uzvratu, na domaćem terenu. Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić nije ulazio u igru za Atalantu.

Na domaćem terenu se mučila Barcelona protiv Galatasarayja. Katalonci nisu uspjeli slomiti tursku momčad. Završilo je 0-0 i drama se seli na vrući istanbulski stadion.

Lijepu pobjedu od 2-0 ostvarila je Braga protiv Monaca na domaćem terenu. Portugalci su zabijali na početku (Abel Ruiz u 3.) i na kraju susreta (Vitor Oliveira u 89.).

Veliki korak prema četvrtfinalu napravio je Rangers koji je na domaćem terenu svladao Crvenu zvezdu 3-0. Već nakon 15 minuta bilo je 2-0 za Škote (Tavernier i Morelos), a gosti su u prvom poluvremenu, kod 0-2, propustili realizirati jedanaesterac. Hrvatski nogometaš Borna Barišić ostao je na klupi za pričuve Rangersa tijekom cijelog susreta.

Ranije u četvrtak nogometaši Seville svladali su na svom Sanchez Pizjuan stadionu West Ham s minimalnih 1-0. U prvom poluvremenu dvije ponajbolje šanse imao je, za goste, hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić. U 12. minuti je s nekoliko metara glavom pucao loše, dok je u 30. mnogo bolje reagirao. Dobro je pucao s 20 metara, ali je domaći vratar Bono uspio zaustaviti taj udarac. Vlašić je zamijenjen u 67. minuti, dok je kod Seville na klupi za pričuve, kroz cijelu utakmicu, ostao Ivan Rakitić zbog želučanih problema. Trenutak odluke dogodio se nakon točno sat vremena igre, a nakon asistencije Acune jedini je gol na susretu, za 1-0 Seville, zabio Munir.