EUROPA LIGA Villareal, Athletic Bilbao i Sparta Prag osigurali četvrtfinale

EPA/ALESSANDRO DI MEO

Villareal, Athletic Bilbao i Sparta Prag prve su tri momčadi koje su u četvrtak izborile četvrtfinale Europa lige.

Najveće iznenađenje dogodilo se u Rimu, gdje je Sparta Prag protiv Lazija slavila s 3:0, čime je Italija ostala bez predstavnika među osam najboljih u svim europskim natjecanjima, nakon sinoćnjeg ispadanje Juventusa. Prva je utakmica završila 1:1. Sparta je vrlo brzo došla do osjetne prednosti – u 10. je zabio Dockal, a samo dvije minute kasnije precizan je i Krejci. Konačnih 3:0 postavio je Julis u 44. minuti susreta.

Bayer je u Leverkusenu dočekao Villareal, a utakmica je završila bez pogodaka. Španjolcima je bilo dovoljno 2:0 iz prve utakmice da potvrde plasman u četvrtfinale.

U španjolskom okršaju Valencije I Athletica bilo je vrlo otvoreno. Prvu je utakmicu dobio Athletic sa 1:0, a večeras je slavila Valencia sa 2:1. Santi Mina doveo je Valenciju u vodstvo u 13. minuti, a povisio je Aderlan Santos u 37. minuti. Veselje na Mestalli trajalo je sve do 75. minute, kada je za Athletic pogodio Aritz Aduriz, te je Athletic zbog gola u gostima prošao dalje.