EUROPA LIGA Unitedova ‘petarda’ Dancima, Fiorentina ‘stradala’ protiv Tottenhama

EPA/Andrew Cowie

Manchester United u četvrtak je ‘eksplodirao’ na Old Traffordu i navijačima se za poraz kod Midtyllanda odužio sa pet pogodaka u mreži Danaca. U osminu finala Europa lige prošli su i Borussia Dortmund, Tottenham, Sevilla, Basel, Villareal i Anderlecht.

Basel je s 2:1 pobijedio St. Etienne, u Francuskoj je bilo 3:2 za domaćine, pa Basel zbog gola u gostima ide dalje. U vodstvo je Basel stigao u 15. minuti preko Zuffija, a taj je rezultat stajao na semaforu sve do posljednje minute susreta. Sall je izjednačio u 90., a Zuffi donio pobjedu i prolaz domaćinima u drugoj minuti sudačke nadoknade. Dodajmo da su oba kluba utakmicu završila s desetoricom – kod Basela je isključen Embolo u 84., a kod St. Etiennea Eysseric u 82. minuti.

United je s 5:1 slavio protiv Midtyllanda, nakon što su prvu utakmicu u Danskoj izgubili sa 2:1. Ipak, na Old Traffordu su poveli gosti – Sisto je bio precizan u 28. minuti. Autogolom Bodurova United je izjednačio u 32. minuti. Juan Mata imao je u 43. minuti priliu dovesti United u presnost, ali nije pogodio s bijele točke. I onda u drugom poluvremenu – golijada domaćina. Pogađali su Rashford u 64. i 75. minuti, Herrera iz penala u 88. i Memphis Depay u 90. minuti. Nogometaš Midtyllanda Romer u 89. minuti je dobio crveni karton.

Molde je s 1:0 slavio protiv Seville, ali zahvaljujući pobjedi od 3:0 iz prve utakmice, Španjolci prolaze dalje. Jedini strijelac na današnjoj utakmici bio je Hestad u 43. minuti. Napoli i Villareal su odigrali 1:1, a kako je Villareal u Španjolskoj slavio sa 1:0, remi im je bio dovoljan za prolazak u osminu finala. Hamsik je doveo Napoli u vodstvo u 17. minuti, a izjednačio je Pina u 59. Ivan Strinić za Napoli je igrao do 64. minute.

Andrelecht je nakon produžetaka iz Europa lige izbacio Olympiakos. Utakmica je završila pobjedom Grka 1:0, te se išlo u produžetke, gdje je Anderlect preokrenuo rezultat te s dva pogotka Acheamponga u 103. i 112. minuti osigurao prolazak dalje.

Borussia Dortmund je autogolom Ikera Casillasa pobijedila Porto, i s ukupnih 3:0 prošla u osminu finala. Tottenham je na White Hart Laneu nadigrao Fiorentinu – slavili su s 3:0. Mason je Tottenham doveo u vodstvo u 25. minuti, povisio je Lamela u 63., a konačnih 3:0 postavio je Rodriguez autogolom u 81. minuti. Milan Badelj igrao je do 82. minute, a Nikola Kalinić je odigrao cijelu utakmicu.

Izvlačenje parova osmine finala Lige prvaka biti će u petak u Nyonu.