EUROPA LIGA Slavlje Borussije Dortmund i Seville, porazi Manchester Uniteda i Napolija

EPA/GUIDO KIRCHNER

U prvim današnjim utakmicama šesnaestine finala Europa lige, Manchester United ubilježio je (novi) poraz protiv Midtyllanda, Sevilla je slavila protiv moldea, kao i Dortmund protiv Porta, a Fiorentina i Tottenham su odigrali neriješeno.

Anderlecht je s minimalnih 1:0 na svom terenu svladao Olympiakos. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mbodji u 67. minuti susreta. Borussia Dortmund je s 2:0 bila bolja od Porta. Pogodili su Piszczek u 6. i Marco Reus u 71. minuti.

Fiorentina i Tottenham remizirali su u Firenci. Tottenham je poveo u 37. minuti preko Chadlija sa bijele točke. Izjednačio je Bernardeschi u 59. minuti. Josip Iličić igrao je do 61. minute, kada ga je zamijenio Milan Badelj. Nikola Kalinić u igru je ušao u 62. minuti.

Midtylland je napravio preokret protiv Manchester Uniteda, koji je poveo u 37. minuti preko Memphisa Depayja. Izjednačio je Sisto u 44. minuti, a konačnih 2:1 postavio je Onuachu u 77. minuti susreta. Sevilla je slavila s 3:0 protiv moldea na domaćem terenu. Dva puta je pogodio Llorente (35′, 49′), a posljednji pogodak zabio je Gameiro u 72. minuti susreta.

St. Etienne je kod kuće pobijedio Basel s 3:2. Domaćini su poveli u 9. minuti preko Salla, a vodstvo je povećao Monnet-Paquet u 39. minuti. Smanjuje Samuel u 44. Basel je izjednačio u 56. preko Janka s bijele točke. Pobjedu Francuzima donio je Bajebeck u 77. minuti.

Villareal je slavio protiv Napolija sa minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Suarez u 82. minuti. Ivan Strinić je odigrao cijelu utakmicu za talijansku momčad.