EUROPA LIGA Rijeka dva puta vodila, remi ih izbacio iz playoffa

Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u četvrtak se na Rujevici nisu uspjeli plasirati u playoff Europa lige. Protiv turskog Basaksehira odigrali su 2:2, a turska momčad prolazi dalje zbog više golova u gostima.

Riječani su vodili dva puta. Prvi put ih je u vodstvo doveo Roman Bezjak na dodavanje Gavranovića u 25. minuti. Turska je momčad poravnala u 42. minuti reko Višće. Poveli su ponovno domaćini na Rujevici u petoj minuti drugoj poluvremena, precizan s bijele točke bio je ponovno Bezjak. Ali, gosti se ponovno vraćaju – u 74. je konačni rezultat postavio svojim drugim pogotkom Višća.

Rijeka je tako i druge godine zaredom ostala bez prilike da nastupi u Europa ligi. Prošle ih je goodine u drugom pretkolu izbacio Aberdeen, a ove su godine za njih kobni bili Turci. Bio je ovo vjerojatno i oproštaj Marina Tomasova od dresa Rijeke, ako je vjerovati napisima da će se priključiti momčadi Zorana Mamića Al-Nassri.