EUROPA LIGA Preokret Hapoela, Inter doživio četvrti poraz, golovi Brozovića i Eduarda

EPA/FILIP SINGER

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović zabio je pogodak u porazu Intera od Hapoel Beer Sheve u petom kolu Lige prvaka. Inter je u 25. minuti imao prednost od 2:0 – Icardi ih je doveo u vodstvo u 13., a Brozović je pogodio u 25. Ipak, do kraja utakmice uspjeli su ‘prosuti’ dva gola prednosti, a u 69. minuti ostali su i bez vratara Samira Handanovića koji je zaradio dva žuta kartona. Za Izraelce su golove postigli Maranhao (58′), Nwakaeme (71′-11m) i Sahar (90’+3). Četvrti je ovo poraz Intera u Europa ligi i nalaze se uvjerljivo na posljednjem mjestu skupine K. Sparta Prag je u drugoj utakmici ove skupine slavila protiv Southamptona pogotkom Nhamoinesua u 11. minuti.

Zürich i Villareal odigrali su u Švicarskoj 1:1. Pogodak za domaćine postigao je Rodriguez sa bijele točke, a za goste Soriano.Steaua je s 2:1 slavila protiv Osmanlispora. Ndiaye je doveo Turke u prednost, a strijelci za Steauu bili su Marko Momčilović i Gabriel Tamas.

PAOK je s 3:2 slavio u gostima kod Fiorentine. Došli su u vodstvo u petoj minuti preko Shakova, a u 26. je povisio Djalma. Slijede dva pogotka Fiorentine – strijelci Bernadeschi i Babacar. Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade PAOK dolazi do tri boda golom Rodriguesa. Za Fiorentinu su nastupili Hrvoje Milić i Milan Badelj. Slovan je s 3:0 slavio protiv Qarabega, a dvostruki je strijelac bio Komlichenko, dok je jedan postigao Vuch.

Krasnodar i Red Bull Salzburg u Rusiji su odigrali 1:1. Strijelac za domaćine bio je Smolov, a za goste Dabbuur. Shalke je s 2:0 pobijedio lidera francuskog prvenstva Nicu. Konoplyanka i Aogo postigli su pogotke, dok je Tekpetey u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zaradio crveni karton.

Šahtar je s 4:0 svladao Konyaspor. Autogolom Bardakcija Ukrajinci su došli u vodstvo u 10. minuti. Povisio je Dentinho u 36., a u strijelce su se upisali i Bernard te Eduardo. Bivši kapetan ‘Vatrenih’ Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu za Šahtar, Gent i Sporting Braga u drugoj su utakmici skupine H odigrali 2:2. Za Gent su golove postigli Coulibaly i Miličević, a za Bragu Stojiljković i Hassan.

Celta i Standard podijelili su bodove – Aspas je Celtu doveo u vodstvo, dok je izjednačio Laifis. Aspas je na kraju utakmice dobio drugi žuti karton. Ajax je s 2:0 slavio protiv Panathinaikosa, a golove su dali Schone i Tete.