EUROPA LIGA Golijada Milana, Vlašić nastupio u teškom porazu Evertona, poraz Hoffenheima

epa06204694 Atalanta's supporters cheer for their team during the UEFA Europa League soccer match Atalanta BC vs Everton FC at Mapei Stadium in Reggio Emilia, Italy, 14 September 2017.  EPA/ELISABETTA BARACCHI

U 12 utakmica prvog kola Europa lige s početkom u 19 sati vidjeli smo 28 golova. Hrvatski prvak Rijeka izgubio je na Rujevici od grčkog AEK-a sa 2:1, a u drugoj utakmici skupine D Milan je s 5:1 bio bolji kod bečke Austrije. Tri gola za Talijane posigao je André Silva, a po jedan su dodali Hakan Çalhanoğlu i Suso. Hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je do 62. minute, asistirao je Çalhanoğluu za prvi pogodak.

U skupini A praška je Slavija pobijedila Maccai Tel Aviv, a jedini pogodak na utakmici postigao je Tomáš Necid u 12. minuti. Villarreal je s 3:1 slavio protiv Astane, a golove za Španjolce postigli su Sansone, Bakambu i Cheryshev. Jedini gol za Astanu dao je Logvilenko.

U skupini B Dinamo Kijev je s 3:1 slavio protiv Skenderbeua. Skenderbeu je poveo preko Muzake, ali Ukrajici preokreću rezultat u drugom poluvremenu – zabijali su Sergiy Sydorchuk, Junior Moraes i Junior Moraes iz penala. Young Boysi i Partizan odigrali su 1:1. Gol za Švicarce postigao je Fassnacht, a za Partizan Marko Janković.

U skupini C Hoffenheim je kod kuće izgubio od Sporting Brage. Njemačka momčad povela je preko Wagnera, a do kraja utakmice za Sporting golove postižu Teixeira i Sousa. Hrvatski napadač Andrej kramarić za Hiffenheim je je odigrao cijelu utakmicu.

U skupini E Apolon i Lyon podijelili su bodove. Utakmixa je završila sa 1:1, a Depay je pogodio s bijele točke za Lyon, dok je strijelac za Apollon bio Sardinero. Atalanta je kod kuće sa 3:0 bila bolja od Evertona. Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, a postigli su ih Masiello, Gómez i Cristante. Hrvatski nogometaš Nikola Vlašić odigrao je cijelu utakmicu za Everton.

Obje utakmice u skupini F zaključene su bez pogodaka – bodove su podijelili Zlin i Sheriff te København i Lokomotiv Moskva.