EUROPA LIGA Ćorluka ispao, prošli Šahtar, Valencia, Bayer i Liverpool

EPA/FEDERICO GAMBARINI

U utakmicama šesnaestine finala Europa lige odigranih od 19 sati, dobili smo osam sudionika osmine finala ovog natjecanja. U nastavak nokaut faze prošli su Fenerbahče, Athletic Bilbao, Sparta Prag, Lazio, Bayer Leverkusen, Liverpool, Valencia i Šahtar.

Momčad Vedrana Ćorluke, moskovski Lokomotiv, ispala je od Fenerbahčea na domaćem terenu. Utakmica je završila 1:1, strijelac za Lokomotiv bio je Samedov u 45. minuti, te Topal za Fenerbahče u 83. minuti. Turci su iz prve utakice donijeli prednost od 2:0 i izborili plasman dalje.

Istim rezultatom završila je i utakmica Athletic Bilbaa i Marseillea. Batshuayi je doveo Marseille u vodstvo u 40. minuti, a izjednačio je Merino u 81. Athletic je prvu utakmicu pobijedio sa 1:0.

Sparta Prag je s 3:0 potvrdila prolazak protiv Krasnodara. Prva utakmica završila je s 1:0. Strijelci za Spartu bili su Marecek u 51., Frydek u 57.- i Fatai u 70. minuti susreta. Krasnoadr je od 68. minute igrao s desetoricom – drugi žuti dobio je Kabore.

Lazio je s 3:1 slavio kod kuće protiv Galatasarayja. Nakon 1:1 iz prvog susreta, Talijani su poveli preko Parola u 59. minuti, povisio je Anderson samo minutu kasnije. Turci preko Oztekina smanjuju u 62., a konačnih 3:1 postavlja Miroslav Klose u 72. minuti, samo dvije minte nakon što je ušao u igru.

Bayer je s 3:1 potvrdio pobjedu protiv Sportinga (Prva utakmica završila je 1:0). Bellarabi je postigao dva gola, u 30. i 65. minuti, a Calhanoglu je dodao trećeg u 88. minuti susreta. Strijelac za Sporting bio je Mario u 38. minuti. Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za Bayer.

Liverpool je, nakon 0:0 iz Njemačke, sa minimalnih 1:0 svladao Ausburg. Jedini pogodak pao je već u petoj minuti, precizan s bijele točke bio je Milner. Dejan Lovren nije konkurirao za sastav Jürgena Kloppa.

Valencia je, nakon 6:0 iz prve utakmice’ bečkom Rapidu danas zabila četiri pogotka. Strijelci su bili Rodrigo (59′), Feghouli (64′), Piatti (72′) i Vezo (88′). Šahtar je u gostima kod Schalkea slavio sa 3:0. Pogodili su Marlos u 27., Ferreyra u 63. i Kovalenko u 77. minuti. Darijo Srna je odigrao cijelu utakmicu za ukrajinsku momčad, dok je Eduardo da Silva ušao u igru u 80. minuti.