Euroliga: Llull i Musa donijeli pobjedu Realu protiv Barcelone nakon produžetka

epa10431607 Barcelona's Jan Vesely (C) in action against Real Madrid's Mario Hezonja (R) during the Euroleague basketball match between Real Madrid and FC Barcelona, in Madrid, central Spain, 26 January 2023.  EPA/Juan Carlos Hidalgo

EPA/Juan Carlos Hidalgo

U 21. kolu Eurolige odigran je El Clasico. Real Madrid je u svojoj dvorani WiZink Center pobijedio Barcelonu 91:86 nakon produžetka.

Barcelona je vodila cijelu utakmicu. U tri navrata imala je deset koševa prednosti (34:44, 45:55, 47:57), ali u zadnjoj četvrtini Real Madrid uspio je stići svog velikog rivala i tricom Sergija Llulla u 37. minuti prvi put doći u vodstvo (69:67). Barcelona je odgovorila serijom 6:0 i u zadnju minutu ušla sa četiri koša prednosti (69:73).

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja zabio je tešku dvicu, a Llull sa dva pogođena bacanja 35 sekundi prije kraja izjednačio na 73:73.

U dodatnih pet minuta blistao je Džanan Musa, koji je devet od svojih 18 koševa postigao u produžetku. Hezonja je pogodio tricu za 87:78 na 70 sekundi do kraja produžetka, a pobjedu Reala potvrdio je Llull sa četiri uzastopna slobodna bacanja.

Najbolji strijelac Reala bio je Gabriel Deck sa 23 koša. Llull je postigao, a Musa 18 poena. Hezonja je uz sedam ubačaja imao dva skoka i jednu ukradenu loptu. Barcelonu je predvodio Nikola Mirotić sa 17 koševa.

Real Madrid ima 14 pobjeda i 7 poraza (28 bodova), a Barcelona ima omjer 13-8 (26 bodova).