EUROBASKET Litva u trileru poslala Češku na Hrvatsku, pogledajte sve parove

Košarkaši Litve svladali su Češku s 85-81 u produžetku i osvojili prvo mjesto u skupini D, dok je Češka osvojila treće mjesto te će se u nedjelju u Lilleu suprotstaviti Hrvatskoj u osmini finala EuroBasketa 2015.

Litva je na poluvremenu zaostajala 10 koševa (27-37), ali su se Litavci vratili sjajnom trećom četvrtinom (28-14) i do pobjede mogli i bez dodatnih pet minuta. Mantas Kalnietis imao je loptu za pobjedu u ruci, ali je njegov pokušaj polaganja ostao na obruču. No, isti je igrač u produžetku ubacio dvije trice i pokrenuo Litvu prema pobjedi.

• Kuzminskas je s 18 poena bio najbolji strijelac Litve, Jonas Valančiunas je dodao 13 koševa uz 10 skokova, a Kalnietis je završio s 15 poena i 4 asistencije. Schlib je s 18 koševa i 8 skokova bio najbolji strijelac kod Čeha, uz sjajnog Tomaša Satoranskog koji je uz 11 poena imao čak 15 asistencija.

Osim, Litve i Češke iz skupine D se se u drugi krug plasirali još Latvija i Belgija. Osim Hrvatske i Češke, parove osmine finala čine Grčka – Belgija, Slovenija – Latvija i Litva – Gruzija.

Nizozemska je odigrala još jednu vrlo dobru i hrabru utakmicu, ali su Grci i bez pomoći Vasilisa Spanoulisa uspjeli u završnici odnijeti pobjedu 68-65. Antetokounmpo s 11, Koufos, Sloukas i Bourousis sa po 9 poena bili su najbolji grčki strijelci. Nizozemce je s 15 koševa, 6 skokova i 4 asistencije predvodio Charlon Kloof.