epa06176942 Bojan Bogdanovic (C) of Croatia in action with Hungary's Andras Rujak (L) and Akos Keller (R) during the EuroBasket 2017 group C match between Hungary and Croatia, in Cluj Napoca, Romania, 01 September 2017.  EPA/ROBERT GHEMENT

Hrvatska košarkaška reprezentacija doznala je suparnika u osmini finala EuroBasketa, bit će to reprezentacija Rusije, trećeplasirane momčadi u skupini D, izvještava HRT.

Hrvatska i Rusija igrat će u nedjelju u 20:30 po hrvatskom vremenu.

Ključan je bio današnji večernji dvoboj Latvije s domaćinom Turskom. Da su Turci pobijedili oni bi u osmini finala na Hrvatsku, koju su sigurno priželjkivali prije od Španjolske, koja ih je nakon pobjede Latvije 89:79 (24:22, 23:16, 22:25, 20:16) zadesila kao četvrtoplasiranu momčad u grupi D.

Pobjeda Latvije u skupini D zatvorila je krug od tri reprezentacije s omjerom od četiri pobjede i jednog poraza, u kojem je Srbija prva, Latvija druga, a trećeplasirana Rusija ide na Hrvatsku u borbi za četvrtfinale.

Latvijci su vodili od samog početka, a krajem treće četvrtine stigli su i do 14 koševa prednosti. No, Turci su u samoj završnici treće i početkom zadnje četvrtine velikom serijom došli na samo dva koša zaostatka. Latvijci potom koriste brojne pogreške Turaka i ponovno četiri minute prije kraja dolaze do dvoznamenkaste prednosti od deset koševa (82:72). Turci se više ne uspijevaju vratiti, te domaćin prvenstva s četvrtog mjesta ide u osmini finala na europske prvake Španjolce.