EURO 2020 Ispali Francuzi, poraz Šveđana

epa08123286 Nikola Karabatic  (R) of France challenged by Magnus Gullerud of Norway during the EHF Handball Men European Championship match between France and Norway in Trondheim, Norway, 12 January 2020.  EPA/Vidar Ruud  NORWAY OUT

EPA/Vidar Ruud

Francuski rukometaši oprostili su se od EURA porazom u 2. kolu skupine D u Trondheimu od domaćina Norveške s 26-28. Rukometnoj velesili Francuskoj je ovo najgori rezultat na velikim natjecanjima u proteklih deset godina.

Francuze je tako skupo koštao poraz od Portugala u 1. kolu, a protiv sjajnih Norvežana trebali su pobjedu da ostanu u igri za plasman među dvije prvoplasirane ekipe i prolaz u 2. fazu.

U izvanrednoj utakmici u Tondheimu Norvežani su ipak u samoj završnici došli do velike pobjede. Igralo se praktički “gol na gol” veliki dio susreta, Francuska je početkom drugog dijela vodila s 18-15, no utakmica se prelomila u 51. minuti kada Norvežani stižu do vodstva 24-22, koje nisu ispuštali dokraja. Junak dvoboja Sagosen postigao je dvije minute prije kraja gol za 28-25 i bio je to konačan oproštaj Francuza. Norvežane je predvodio Sagosen s 10 pogodaka, uz sjajnog vratara Bergeruda (13 obrana), dok je kod Francuza Fabregas zabio osam golova, Abalo je dao 4, a Nikola Karabatić tri gola. Iz ove skupine su dalje prošli Norvežani i Portugalci, a njihov međusobni obračun u utorak će odrediti koliko će bodova prenijeti.

Veliko iznenađenje napravili su Slovenci koji su u Goeteborgu pobijedili domaćina i europskog prvaka Švedsku s 21-19. Dolenec sa 7 golova i Bombač s 5 bili su najučinkovitiji kod Slovenije, a  Gotfridson (5) kod Šveđana. Unatoč pobjedi Slovenci još nisu prošli jer ih čeka dvoboj sa Švicarcima u zadnjem kolu.

U skupini A u Beču je Austrija slavila protiv Ukrajine s 34-20, no i oni će prolaz morati osigurati u zadnjem kolu protiv Makedonije. Bylik je s 10 golova predvodio Austrijance.

OZNAKE: euro 2020, rukomet