EURO 2016: Wales sa 3 gola Rusiji u osminu finala kao nositelj skupine

epa05357547 Gareth Bale of Wales (C) celebrates after scoring the 1-0 with Chris Gunter of Wales (L) and Wales' coach Chris Coleman during the UEFA EURO 2016 group B preliminary round match between Wales and Slovakia at Stade de Bordeaux in Bordeaux, France, 11 June 2016.

(RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)  EPA/ARMANDO BABANI   EDITORIAL USE ONLY  EDITORIAL USE ONLY

Velški nogometaši pobijedili su u susretu 3. kola B skupine EURA u Toulouseu Rusiju s 3-0 (2-0) i plasirali se u osminu finala.

Pogotke su za Velšane dali Aaron Ramsey (11), Neill Taylor (20) i Gareth Bale (67).

Gareth Bale i društvo su lakše od očekivanoga pobijedili Ruse i osigurali povijesni plasman u osminu finala u svom debitantskom nastupu na europskom natjecanju. Rusi su primili rane pogotke i dokraja utakmice nisu pronašli načina kako odgovoriti na velšku igru, te sljedeći domaćini Svjetskog prvenstva EURO napuštaju kao zadnji u skupini sam samo jednim osvojenim bodom.

Već nakon prvih 20 minuta Velšani su vodili s 2-0. U 11. minuti Joe Allen je oduzeo loptu i potom precizno pronašao Ramseya koji s lakoćom prebacuje Akinfejeva. Rusi se nisu ni snašli, a u 20. minuti uslijedio je novi šok. U sličnoj situaciji kao kod prvog gola ruska obrana je izašla visoko, a Bale je, uz pomoć Širokova, proslijedio loptu do braniča Taylora, čiji prvi udarac vratar Akinfejev brani, no ne i drugi. Velšani su dokraja prvog dijela još nekoliko puta priprijetili, dok su Rusi bili potpuno bezopasni.

U 67. minuti Velšani su zabili i treći gol i to nakon kombinacije njihovih najboljih igrača Ramseya i Balea. Napadač Reala je ostao sam ispred Akinfejeva i lako je postigao svoj treći gol na EURU.

WALES – RUSIJA 0-3

Pred 33.000 gledatelja na stadionu Municipal sudio je Šveđanin Jonas Eriksson.

Strijelci: 0-1 Ramsey (11), 0-2 Taylor (20), 0-3 Bale (67)

WALES: Hennessey – Gunter, Chester, Williams, Davies, Taylor – Allen (Edwards, 74), Ramsey, Ledley (King, 76)- Vokes, Bale (Church, 82)

RUSIJA: Akinfejev – Smolnikov, V. Berezutcki (A.Berezutcki, 46), Ignjaševič, Kombarov – Glušakov, Mamajev – Kokorin, Širokov (Golovin, 52), Smolov (Samedov, 72)- Dzjuba