EURO 2016: Ukrajina – Poljska 0-1

epa05381717 Piotr Zielinski (R) of Poland in action against Ruslan Rotan of Ukraine during the UEFA EURO 2016 group C preliminary round match between Ukraine and Poland at Stade Velodrome in Marseille, France, 21 June 2016.

(RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)  EPA/TOLGA BOZOGLU   EDITORIAL USE ONLY

U utakmici 3. kola skupine C na EURU Poljska je u Marseilleu svladala Ukrajinu sa 1-0 (0-0).

Ovom pobjedom Poljska je sa sedam bodova zauzela drugo mjesto u skupini, iza Njemačke koja je također osvojila sedam bodova, ali i ostvarila bolju razliku pogodaka pa je osvojila prvo mjesto, dok je Ukrajina natjecanje na EURU završila bez bodova i bez postignutog pogotka. U ovoj skupini treće mjesto je s tri boda osvojila Sjeverna Irska.

Poljska je uraganski krenula u dvoboj, te je u prve tri minute imala dvije stopostotne prilike koje su zapucali njezini napadači Milik i Lewandowski. Prvo je Milik uletio u kazneni prostor s lijevoga krila, no njegov udarac sa 10-ak metara obranio je Pjatov. Samo nekoliko sekundi potom Milik je preuzeo ulogu asistenta, odlično je ubacio u kazneni prostor za Lewandowskog koji je ostao nečuvan na 7-8 metara od vrata, ali je najbolji poljski strijelac netipično za njega u čistoj prilici prebacio gol.

Nakon neuvjerljivog ulaska u utakmicu, Ukrajina je u nastavku prvog poluvremena zagospodarila terenom, no njezini napadači promašili su nekoliko odličnih situacija za pogodak. Prvu veliku priliku upropastio je Jarmolenko koji se u 25. minuti sjurio po desnoj strani napada, ali nakon što je ušao u kazneni prostor promašio je vrata. Samo pet minuta potom poljskim vratima je zaprijetio i Konopljanka, ali njegov udarac sa 20-ak metara je pogodio mrežu s vanjske strane. Konopljanka je imao još jednu odličnu situaciju u 40. minuti, nakon što je Butko prošao po lijevom krilu i vratio prizemnu loptu na udarac sa sedam metara Konopljanki, veznjak Seville je promašio loptu.

Kazna za ukrajinske promašaje uslijedila je početkom drugog poluvremena kada je Poljska povela golom Jakuba Blaszczykowskog koji je u igru ušao početkom nastavka. Milik je odlično uočio prazan prostor iza ukrajinske obrane u koji je utrčao Blaszczykowski, ovaj je potom “lažnjakom” prevario Rotana i pogodio suprotnik kut nemoćnog Pjatova.

U samoj završnici Ukrajina je imala nekoliko izglednih situacija za pogodak koji bi joj donio i utješni bod, no Zozulja je u 80. minuti bio neprecizan udarcem glavom, dok je Fabianski u 82. minuti uspio ukrotiti udarac Rotana sa više od 20 metara.

Poljska će kao drugoplasirana iz skupine C u osmini finala igrati protiv Švicarske, koja je osvojila drugo mjesto u skupini A. To je ujedno i prvi poznati par osmine finala, a utakmica će se igrati u subotu u Saint-Etienneu (15 sati).

UKRAJINA – POLJSKA 0-1