EURO 2016: Remi Irske i Švedske

epa05362414 Zlatan Ibrahimovic of Sweden reacts during the UEFA EURO 2016 group E preliminary round match between Ireland and Sweden at Stade de France in Saint-Denis, France, 13 June 2016.

(RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)  EPA/ETIENNE LAURENT   EDITORIAL USE ONLY

U utakmici 1. kola skupine E nogometnog Eura u ponedjeljak su Irska i Švedska na stadionu Stade de France odigrali 1-1. Irska je povela u 48. minuti pogotkom Wesa Hoolahana, a Švedska je do izjednačenja došla u 71. autogolom Ciarana Clarka.

Nogometaši Irske bili su znatno bolji u prvom poluvremnu, stvorili su nekoliko prigoda, ali najbolje su imali u 15. i 32. minuti.

U 15. minuti Brady je izveo korner, Clark je glavom proslijedio na drugu vratnicu, a O’Shea je za par centimetara bio prekratak i nije uspio loptu ubaciti u mrežu.  Treba istaknuti i pokušaj Hendricka, koji je u 32. minuti pogodio vratnicu.
I u drugo poluvrijeme Irci su krenuli sa jednakom ambicijom, pa im se je već u 48. minuti to isplatilo. Seamus Coleman se probio po desnoj strani i odlično je ubacio za Wesa Hoolahana, koji poluvolejom pogađa za vodstvo Irske 1-0.

Švedska je i nakon primljenog gola djelovala jalovo, kao da je čekala da magični Zlatan Ibrahimović izvede neku čaroliju. I dočekali su je u 71. minuti. Ibro se u kaznenom prostoru sjurio do korner-linije i oštro je ubacio pred vrata Irske, a branič Ciaran Clark glavom je pogodio vlastitu mrežu.

I tako je Švedska bez ijednog udarca u okvir vrata došla do pogotka i vrijednog remija.

U drugom susretu ove skupine u 21 sat sastaju se Belgija i Italija.

IRSKA: Randolph – Coleman, O’Shea, Clark, Brady – McCarthy (85. McGeady), Whelan, Hendrick – Hoolahan (78. Keane) – Walters (64. McClean), Long.

ŠVEDSKA: Isaksson – Lustig (45. Johansson), Lindeloef, Granqvist, Olsson – Larsson, Lewicki (86. Ekdal), Kallstrom, Forsberg – Berg (59. Guidetti), Ibrahimović.

STRIJELCI: 1-0 Wes Hoolahan (48), 1-1 Ciaran Clark (71-ag).

SUDAC: Milorad Mažić (Srbija)

STADION: Stade de France

GLEDATELJA: 80.000

OZNAKE: Švedska, Irska, euro2016