EURO 2016: Mađarska – Portugal 3-3

epa05383941 Nani (L) of Portugal celebrates with his teammate Cristiano Ronaldo after scoring the 1-1 goal during the UEFA EURO 2016 group F preliminary round match between Hungary and Portugal at Stade de Lyon in Lyon, France, 22 June 2016.

(RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)  EPA/TIBOR ILLYES HUNGARY OUT  EDITORIAL USE ONLY

U utakmici 3. kola skupine F nogometnog Eura u Lyonu su u srijedu Mađarska i Portugal odigrali 3-3 (1-1), s tim da su Mađari tri puta vodili.

Island je sa 2-1 nadigrao Austriju, čime su Mađari, Islanđani i Portugalci izborili nastup u nokaut fazi, a ujedno Portugal je postao suparnik Hrvatske u osmini finala.

Mađari su već dan ranije znali da su osigurali osminu finala, dok je Portugalcima, koji su remizirali u prve dvije utakmice, trebala pobjeda da budu sigurni u prolaz u nokaut fazu.

Početak susreta bio je prilično nezanimljiv, a onda u 19. minuti Mađari su neočekivano poveli. Nakon kornera lopta se je odbila do 37-godišnjeg Zoltana Gere, koji sa 20 metara odlično pogađa kroz šumu nogu za 1-0.

U 24. minuti šansa za Mađare, Elek je pucao sa 10 metara iskosa, ali vratar Rui Patrício je na mjestu.

Tek u 29. minuti Portugalci su uputili prvi udarac u okvir gola, pokušaj Ronalda zaustavio je 40-godišnji vratar Gabor Király. Ipak, u 42. minuti Portugal je poravnao. Ronaldo je uputio odličnu loptu u kazneni prostor, a Nani iz trka sa 12 metara iskosa zabija za 1-1.

U drugom poluvremenu “ludnica”, u 15 minuta pala su četiri gola.

U 47. minuti novi šok za Portugal. Slobodni udarac sa 25 metara iskosa izveo je Balázs Dzsudzsák, a lopta je u živom zidu okrznula Andréa Gomesa i završila je u mreži.

No, samo tri minute kasnije Cristiano Ronaldo zabija za 2-2. João Mário je ubacio sa desnog boka, a Ronaldo iz teške pozicije petom zabija pogodak.

Balázs Dzsudzsák, veznjak turskog Bursaspora, opet šokira Portugalce u 55. minuti. Ponovno je dobio slobodnjak sa slične pozicije, ali dva metra dalje. Lopta se od živog zida odbila Dzsudzsáku, koji opet puca sa vrha kaznenog prostora, a lopta je ovaj puta okrznula Nanija i ponovno je završila u mreži za vodstvo Mađara 3-2.

Vodstvo je opet kratko trajalo, sedam minuta, a strijelac je ponovno bio Ronaldo. Quaresma je ubacio sa desnog krila, a Ronaldo glavom zabija za 3-3.

Do kraja susreta najbolju šansu imali su Mađari, u 64. minuti Elek je sa 10 metara pogodio vratnicu.

MAĐARSKA: Kiraly – Lang, Guzmics, Juhasz, Korhut – Gera (46. Bese), Pinter – Dzsudzsak, Elek, Lovrencsics (82. Stieber) – Szalai (70. Nemeth).

PORTUGAL: Rui Patricio – Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Eliseu – Joao Mario, William Carvalho, Joao Moutinho (46. Renato Sanches), A. Gomes (61. Quaresma) – Ronaldo, Nani (81. Danilo).

STRIJELCI: 1-0 Zoltan Gera (19), 1-1 Nani (42), 2-1 Dzsudzsak (47), 2-2 Ronaldo (50), 3-2 Dzsudzsák (55), 3-3 Ronaldo (62).

SUDAC: Martin Atkinson (Engleska)

STADION: Parc Olympique

GLEDATELJA: 54.000