EURO 2016: Mađarska, Island i Portugal u osmini finala

epa05383953 Iceland's Ari Skulason in action during the UEFA EURO 2016 group F preliminary round match between Iceland and Austria at Stade de France in Saint-Denis, France, 22 June 2016.

(RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)  EPA/SRDJAN SUKI   EDITORIAL USE ONLY

Nogometaši Mađarske i Portugala odigrali su 3-3, dok je Island s 2-1 nadigrao Austriju u posljednjim utakmicama skupine F na Europskom nogometnom prvenstvu, čime su Mađari, Islanđani i Portugalci izborili nastup u osmini finala.

U Lyonu je Mađarska triput vodila, a Portugal triput stizao to vodstvo. Mađare je u vodstvo doveo Gera (19), izjednačio je Nani (42), a u drugom poluvremenu su po dva pogotka na obje strane postigli mađarski kapetan Dzsudzsak (47, 55) i kapetan Portugala Cristiano Ronaldo (50, 62).

Islanđani su poveli pogotkom Boedvarssona (18), a u 37. minuti je austrijski branič Aleksandar Dragović promašio kazneni udarac. Ipak, Austrija je do izjednačenja došla u 60. minuti preko Schoepfa, a prvu pobjedu Islanđanima na europskim prvenstvima donio je Traustason u posljednjoj minuti sučevog vremena, čime se Island probio na drugo mjesto u skupini i gurnuo Portugal na treće i postavio ga kao suparnika Hrvatskoj u osmini finala.