EURO 2016: Mađari do boda u završnici

epa05375810 Hungary players celebrate after the 1-1 goal during the UEFA EURO 2016 group F preliminary round match between Iceland and Hungary at Stade Velodrome in Marseille, France, 18 June 2016.

(RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)  EPA/GUILLAUME HORCAJUELO   EDITORIAL USE ONLY

U dvoboju 2. kola F skupine EURA u Marseilleu su nogometaši Islanda i Mađarske odigrali 1-1 (1-0).

Islanđani su poveli golom Gilfya Sigurdssona (40pen), a Mađari su izjednačili autogolom Birkira Saeverssona (88) . Mađarima je to četvrti bod, pa su sigurno najugodnije iznenađenje EURA, dok su Islanđani ubilježili i drugi remi.

Prvo poluvrijeme proteklo je u slabom nogometu bez pravih šansi, a Mađarima su bili bezopasni unatoč čak 70 posto posjeda lopte. Islanđani su se strpljivo branili, u 31. minuti Gudmundsson je iz blizine pucao u mađarskog vratara, ali su u 40. minuti dočekali novu šansu koju su iskoristili. Nakon velike gužve u šesnaestercu Mađara, vrataru Kiralyu je ispala lopta, a mađarski branič Kadar je srušio Gunnarsona. S “bijele točke” je vrlo precizan bio najbolji islandski igrač Gylfi Sigurdsson.

I u drugom poluvremenu ništa se bitnije nije promijenilo, Mađari su jalovo napadali, a Islanđani čekali svoju priliku iz protunapada. I dok se očekivao kraj i pobjeda islanda, dvije minute prije kraja Mađari su izjednačili autogolom Saeverssona. Po desnoj strani je prošao Nikolić, oštro ubacio u peterac, gdje je nesretni islandski branič loptu unio u vlastitu mrežu. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade islanđani su imali ogromnu šansu, ali je udarac iz blizine veterarana Gudhjonsena blokiran u zadnji trenutak.

Prije utakmice na tribini su se međusobno potukli mađarski navijači, potom je uslijedila i tučnjava s redarima, a nakon gola mađarski navijači su ubacili baklje u teren, pa je za očekivati novi disciplinski postupak UEFE.

Večeras u ovoj skupini igraju Portugal i Austrija.

ISLAND – MAĐARSKA 1-1

Strijelci: 1-0 Sigurdsson (40pen), 1-1 Saeversson (88ag)

Pred 50.000 gledatelja na stadionu Velodrome sudio je Rus Sergej Karašev.

ISLAND: Halldorsson – Saevarsson, R. Sigurdsson, Arnason, Skulason – J. Gudmundsson, Gunnarsson (Halfredsson, 66), Sigurdsson, Bjarnason – Sigthorsson (Gudjohnsen, 83), Bodvarsson (Finnbogasson, 69)

MAĐARSKA: Kiraly – Lang, Guzmics, Juhasz (Szalai, 84), Kadar – Kleinheisler, Gera, Nagy – Dzsudzsak, Stieber (Nikolić, 67)- Priskin (Bode, 67)