Engleski mediji o porazu Chelseaja kod Dinama: Šok, patnja, jadna predstava …

06.09.2022., stadion u Maksimiru, Zagreb - UEFA Liga prvaka, 1. kolo, skupina E, GNK Dinamo - FC Chelsea.   Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

Senzacionalni poraz Chelseaja kod Dinama (1:0) u prvom kolu Lige prvaka zaprepastio je engleske medije, javlja Index.

Oni ističu da Chelsea doduše slabije igra ove sezone, ali da je usprkos tome neshvatljiva očajna igra njihovog velikana u Zagrebu. “Chelsea je šokantno izgubio kod zagrebačkog Dinama” naslov je BBC-jevog izvještaja u kojem piše: “Dvostruki osvajač Chelsea je Ligu prvaka otvorio jadnom predstavom u Zagrebu, gdje je domaći Dinamo zasluženo pobijedio.

BBC: Hrvatski prvak je inače užasan u Ligi prvaka

Hrvatski prvak je inače užasan u Ligi prvaka. Prije ove utakmice pobijedio je samo pet od 43 utakmice, ali je protiv Chelseaja tvrdoglavo čuvao rano vodstvo. Opasni Mislav Oršić u 13. minuti je postigao pobjednički gol tako što je krasno piknuo loptu pored istrčalog Kepe. Chelsea je na kraju navalio na Dinamov gol, pri čemu je James pogodio stativu, ali sve u svemu bila je to bezvezna utakmica Tuchelovih igrača.”

Guardian pod naslovom “Oršić osigurao Dinamu slavnu pobjedu, a Chelseaju patnju” piše: “Prije samo 17 mjeseci Chelsea je osvojio Ligu prvaka, a sada je bio nemoćan protiv Dinama koji je u svim segmentima igre deklasirao Chelsea. Anti Čačiću ova pobjeda je nagrada za njegovu momčad koja je savršeno izvršila plan igre protiv suparnika kojem se već dulje gomilaju problemi.

Guardian: Chelsea već dugo ima velikih problema. Do kraja su razotkriveni u Zagrebu

Uostalom, Chelsea je u subotu pobijedio West Ham prije svega zahvaljujući sreći. Sada su protiv sebe imali klub koji je pet godina zaredom prvak Hrvatske te itekako zna čuvati vodstvo. Zato Chelsea nije mogao protiv tako organizirane obrane. Thomas Tuchel je na poluvremenu napuštao teren teškog koraka očito se pitaju kako mu je tako sve pošlo po zlu.

U drugom poluvremenu je dva puta mijenjao formaciju, nakon čega su Havertz i James promašili velike prilike, ali da je Chelsea izvukao bod bilo bi to daleko više od onog što je zaslužio u Zagrebu.”