ENGLESKI LIGA KUP Težak poraz Arsenala, nakon penala ispao i Chelsea!

EPA/WILL OLIVER

U susretu osmine finala engleskog nogometnog Liga kupa Arsenal je doživio težak 0-3 poraz na gostovanju kod Sheffield Wednesdaya, a pritom ostao i bez dva važna igrača.

Golove za domaćine, koji se nalaze na devetom mjestu Championshipa postigli su Wallace (27), Lucas Joao (40) i Hutchinson (51). ‘

Topnici’ su na Hillsborough stadionu ostali i bez dvojice važnih igrača. U 4. minuti zbog ozljede je teren morao napustiti Alex Oxlade-Chamberlain, a umjesto njega u igru je ušao Theo Walcott. No, deset minuta kasnije i Walcott je zamijenjen zbog ozljede.

Osim ove utakmice, bila je to večer jedanaesteraca. U preostale tri utakmice pobjednik se odlučivao izvođenjem kaznenih udaraca. Everton je tako bio bolji od Norwicha, nakon 1:1 iz regularnog dijela, Hull je prošao Leicester (0:0), a Stoke je iz Liga kupa izbacio Chelsea!

Poveo je Stoke u 52. minuti preko Waltersa, a ‘Bluesi’ su izjednačili tek u 91. minuti preko Remyja. Dvije minute kasnije Bardsley dobiva crveni karton, a Stoke se uspio, unatoč igranju s čovjekom manje, othrvati aktualnim engleskim prvacima, i doći do penala. Peti, i posljednji, jedanaesterac za Chelsea promašio je Eden Hazard.