Engleska Premier Liga: Manchester City pobijedio osmi put zaredom

epa08975091 Gabriel Jesus (C) of Manchester City scores the opening goal against Sheffield goalkeeper Aaron Ramsdale during the English Premier League soccer match between Manchester City and Sheffield United in Manchester, Britain, 30 January 2021.  EPA/Martin Rickett / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Martin Rickett

Nogometaši Manchester City osmom su pobjedom zaredom u Premier ligi učvrstili vodeću poziciju na ljestvici engleskog prvenstva, u subotu su na svom terenu s minimalnih 1-0 (1-0) nadigrali posljednjeplasirani Sheffield United u susretu 21. kola.

City je poveo vrlo rano, već u 9. minuti Gabriel Jesus je postigao, pokazat će se, jedini pogodak na utakmici.
“Građani” sada imaju 44 boda iz odigranih susreta, četiri više od drugog Manchester Uniteda koji od 18.30 sati gostuje kod Arsenala, a pet više od trećeg Leicester Cityja koji će u nedjelju ugostiti Leeds United.
Sheffield, koji je prije tri dana u Manchesteru šokirao United, ostao je na osam bodova te sada zaostaje četiri boda za pretposljednjim West Bromwich Albionom, a šest za 18. Fulhamom, koji su u međusobnom dvoboju odigrali 2-2.
U prvoj utakmici dana Newcastle United je iznenadio Everton svladavši ga na njegovu Goodison Parku sa 2-0 (0-0).
Oba pogotka na utakmici postigao je Callum Wilson, prvoga glavom nakon ubačaja iz kuta u 73. minuti, a drugoga iz protunapada u trećoj minuti sudačke nadoknade.
Ovo je prva prvenstvena pobjeda Newcastlea nakon 50 dana i niza od čak devet utakmica bez uspjeha tijekom kojih je momčad osvojila tek dva boda.
Newcastle je ostao 16. na ljestvici sa 22 boda, dok je Everton sedmi sa 33 boda i dvije utakmice manje.