Engleska: Manchester City – Tottenham 3-0

FA Cup - Fifth Round - Swansea City v Manchester City Soccer Football -  FA Cup - Fifth Round - Swansea City v Manchester City - Liberty Stadium, Swansea, Wales, Britain - February 10, 2021  Manchester City's Raheem Sterling scores their second goal Action Images via Reuters/Paul Childs PAUL CHILDS

Paul Childs/REUTERS/PIXSELL

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su 11. uzastopnu pobjedu u Premier ligi, a 16. u svim natjecanjima svladavši na svom stadionu Tottenham Hotspur sa 3-0 (1-0) u susretu 24. kola engleskog prvenstva.

Susret je usmjeren ka pobjedi Cityja sredinom prvog poluvremena kada je Hojbjerg neoprezno srušio Gundogana i skrivio kazneni udarac iz kojega je Rodri (23-11m) doveo domaće u vodstvo. U nastavku je dva gola dodao Gundogan (50, 66), prvoga nakon akcije Sterlinga i Fodena, a drugoga nakon dugog ispucavanja vratara Edersona.

City je vodeći na ljestvici sa 53 boda, sedam više uz utakmicu manje od drugog Leicester Cityja koji je ranije u subotu kao domaćin svladao prvaka Liverpool sa 3-1 (0-0). Liverpool je bio bolji u prvom poluvremenu, ali tu nadmoć nije uspio materijalizirati sve do 67. minute kad je Mohamed Salah postigao pogodak nakon sjajnog dodavanja Roberta Firmina. Gosti su držali tri boda u rukama do 79. minute da bi se njihove nade o prekidu gubitničkog niza rasplinule u šest minuta u kojima je Kloppova momčad primila tri pogotka. U 79. minuti je izjednačio Maddison, nakon što je pogodak prvo poništen pa ipak priznat nakon dodatne provjere VAR-a. Dvije minute poslije, na 20 metara od gola, sudarili su se Liverpoolov vratar Alisson Becker i novopridošli turski stoper Kabak u pokušaju da izbiju loptu koju je mirno pokupio Jamie Vardy i poslao u mrežu. Pobjedu Leicestera zapečatio je Barnes koji je pobjegao Kabaku i s lijeve strane ušao u kazneni prostor te svladao nemoćnog Alissona.

Liverpool je četvrti sa 40 bodova, dok je Tottenham osmi sa 36.