Engleska: Manchester City nastavio s pobjedama

18.11.2012., Kantrida, Rijeka - MAXtv 1. HNL, 16. kolo, HNK Rijeka - NK Osijek. Lopta u mrezi iza vratara Osijeka Ivana Vargica za treci gol Rijeke.

Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Manchester Cityja devetom su uzastopnom prvenstvenom pobjedom zadržali vodstvo na ljestvici Premier lige, oni su u susretu 22. kola engleskog prvenstva kao gosti svladali Burnley sa 2-0 (2-0).

Susret je usmjeren ka pobjedi Cityja već u 3. minuti kada je inače pouzdani domaći vratar Pope propustio uhvatiti ne pretežak Bernarda Silve, a na odbijenu lopto odlično je reagirao Gabriel Jesus te glavom pogodio mrežu. Kada je Sterling u 38. minuti iskoristio dodavanje Gundogana za povećanje prednosti na 2-0 bilo je jasno kako će City osvojiti nova tri boda.

Manchester City sada ima 47 bodova, tri više uz utakmicu manje od drugog Manchester Uniteda, a pet više uz također utakmicu manje od trećeg Leicester Cityja koji je kao gost sa 2-0 (2-0) bio bolji od Fulhama.

Kao i City, i Leicester je sve riješio u prvih 45 minuta, a sjajni asistent kod oba gola bio je Maddison. On je u 17. minuti odličnim ubačajem pogodio u glavu Iheanacha koji je doveo “lisice” u vodstvo, da bi se u 44. minuti poigrao s čitavom obranom domaćih prije no što je najslađi dio posla prepustio Jamesu.

Burnley je sada 16. na ljestvici sa 22 boda, koliko ima i 15. Newcastle United, dok je Fulham 18. sa 14 bodova, sedam manje od 17. Brightona koji kasnije većeras gostuje kod Liverpoola.

REZULTATI 22. KOLA,
Utorak:
Sheffield United - West Bromwich Albion 2-1 (Bogle 56, Sharp 73 / Phillips 41)
Wolverhampton Wanderers - Arsenal 2-1 (Ruben Neves 45+5-11m, Joao Moutinho 49 / Pepe 32)
Manchester United - Southampton 9-0 (Wan-Bissaka 18, Rashford 25, Bednarek 34-ag, Cavani 39, Martial 69, 90, McTominay 71, Bruno Fernandes 87-11m, James 90+3)
Newcastle United - Crystal Palace 1-2 (Shelvey 2 / Riedewald 21, Cahill 25)