PREMIER LIGA: Liverpool golijadom proslavio dodjelu pehara za prvaka

epa08561243 Chelsea's Christian Pulisic (C) in action against Liverpool's Fabinho (L) and Trent Alexander-Arnold (R) during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and Chelsea FC in Liverpool, Britain, 22 July 2020.  EPA/Phil Noble/NMC/Pool EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Noble/NMC/Pool EDITORIAL USE ONLY

Nogometaši Liverpoola proslavili su osvajanje naslova prvaka Engleske pobijedivši na svom Anfieldu Chelsea sa 5-3 (3-1) u zadnjoj utakmici 37. kola Premier lige.

Kloppova momčad je u 55. minuti vodila sa 4-1, ali se Chelsea vratio na samo gol zaostatka, ali nije imao snage za potpuni preokret.

Pogocima Keite (23), Alexander-Arnolda (38) i Wijnalduma (43) Liverpool je poveo 3-0, a u završnici prvog poluvremena je Giroud (45+3) smanjio zaostatak gostiju. Firmino je u 55. minuti povisio na 4-1, da bi Chelsea odgovorio pogocima Abrahama (61) i Pulisica (73) i smanjio na samo gol zaostatka.

Konačnih 5-3 postavio je Oxlade-Chamberlain u 84. minuti.

U prije odigranoj utakmici nogometaši Manchester Uniteda i West Hama odigrali su 1-1 (0-1), čime je domaća momčad zasjela na treće mjesto, a West Ham i teoretski osigurao ostanak u elitnom razredu.

West Ham je poveo na kraju prvog poluvremena, u drugoj minuti sučevog dodatka, kad je Michail Antonio realizirao kazneni udarac dosuđen zbog igranja rukom Paula Pogbe.

U šestoj minuti drugog poluvremena izjednačujući pogodak za Manchester United postigao je Mason Greenwood, nakon malonogometne akcije na rubu kaznenog prostora i dodavanja Anthonyja Martiala.

Liverpool je došao do 96 bodova, a u posljednjem kolu će gostovati kod Newcastlea u utakmici revijalnog karaktera. Chelsea će, pak, biti u borbi za Ligu prvaka, bez koje može ostati u slučaju domaćeg poraza od Wolverhamptona te uz uvjet da Leicester na svom stadionu King Power pobijedi Manchester United.

U zadnje kolo ove tri momčadi ulaze gotovo izjednačene. Manchester United i Chelsea imaju po 63 boda, a Leicester samo bod manje. Dvije će momčadi izboriti plasman u Ligu prvaka, a treća će u Europsku ligu. Manchesteru je dovoljan samo bod, a isto vrijedi i za Chelsea, ako Leicester ne svlada United.